Język
Wyświetlenia
2,6 tys.
ŚW.FILOMENA 1

❗❗❗ Franciszek oskarżony o herezje. List podpisało 62 kapłanów i uczonych

Sześćdziesięciu dwóch kapłanów i teologów z dwudziestu dwóch krajów wysłało list do papież Franciszka, w którym zarzuca mu propagowanie herezji. Wśród sygnatariuszy jest Polak Arkadiusz Robaczewski, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

25- stronicowy list został dostarczony papieżowi w sierpniu. Ostatni taki akt krytyki papieża w takiej formie, miał miejsce 700 lat temu, kiedy to teologowie i kapłani wysłali list do papieża Jana XXII, który później na łożu śmierci przyznał się do błędów.

List 62 kapłanów i profesorów teologii ostał upubliczniony dziś, po tym jak sygnatariusze nie doczekali się odpowiedzi papieża. Autorzy zarzucają Franciszkowi szerzenie herezji na temat małżeństwa, moralności i Eucharystii.

Z wielkim smutkiem, ale motywowani wiernością naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi, z miłości do Kościoła i papiestwa, w wielkim oddaniu Wam, jesteśmy zmuszeni zwrócić się do Waszej Świątobliwości o poprawienie herezji propagowanych przez adhortację Amoris Laetitia i inne słowa, uczynki i zaniedbania Waszej Świątobliwości – czytamy w liście.

Jak piszą kapłani „korekta” ma chronić katolików i zapobiegać tendencjom do profanowania sakramentów i podważania prawa bożego.

Autorzy proszą, by papież potępił herezje, które „świadomie, bądź nieświadomie” podtrzymuje, i by nauczał prawdy o wierze katolickiej w jej całej integralności.

Mimo doktryny o nieomylności papieża w kwestiach wiary, w określonych warunkach kapłani mają prawo dokonać „korekty” nauczania papieża.

W liście wymieniają siedem herezji, których dopuścił się według nich, papież Franciszek. Krytykują zwłaszcza fragment adhortacji papieskiej Amoris Laetitia, w którym Franciszek pisze, iż sakrament Komunii Świętej może prowadzić rozwodników, żyjących w nowych związkach, w stanie ciągłego grzechu, do łaski boskiej.

Wielu teologów uznało ten fragment za rozmywanie odpowiedzialności za grzech cudzołóstwa. Według nich papież dopuszcza, iż do Komunii Świętej mogą przystępować „uporczywi” cudzołożnicy.

Sygnatariusze zarzucają papieżowi również iż nie odpowiedział na dubia – pytania zadane Franciszkowi przez kardynałów, a dotyczące kwestii wiary. Wymienili też siedem herezji których, „słowem, czynem i zaniedbaniem” miał się dopuścić papież.

Według sygnatariuszy papież głosi m.in, iż chrześcijanin w pełni znający Prawo Boże może nie dopuścić się grzechu, nawet kiedy to prawo łamie. Wierni mogą natomiast według Franciszka dopuszczać się czasami grzechu nawet, gdy pozostają w zgodzie z boskim prawem.

List został napisany po roku odmów ze strony papieża przystąpienia do rozmów i spotkań z teologami, w kwestii wiary. Papież otrzymywał listy, zapytania, petycje ale nie odpowiadał. Sygnatariusze zarzucają papieżowi iż nie prowadzi dialogu z wiernymi.

Bezprecedensowy list odczytywany jest jako znak, iż zbliża się moment, w którym kardynałowie dokonają oficjalnej „korekty” nauczania Franciszka.

www.change.org/p/petition-suppor…
www.correctiofilialis.org/signatories/
www.correctiofilialis.org/…/Correctio-filia…

za: www.newsjs.com/url.phpnczas.com/…/papiez-heretyki…

_____________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

SZOK !!! Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem. Radio i TV Watykańska pomijają te słowa

JEZUS: Orędzie do kapłanów, biskupów i kardynałów o fałszywym proroku

🔥 LIST DO KAPŁANÓW: KOŚCIÓŁ W CZASIE WIELKIEGO ODSTĘPSTWA OD WIARY


Franciszek ”błogosławi” cudzołożny związek Prezydenta Kolumbii

Matka Zbawienia: Antychryst zajmie tę pozycję, ponieważ zostanie o to poproszony

JEZUS: antychryst da się poznać, jako człowiek pokoju, który stworzy najbardziej ambitny plan pokojowy na Bliskim Wschodzie

JEZUS O ANTYCHRYŚCIE: Jego piękna twarz spodoba się wszystkim, ale on wkrótce się zmieni. Będzie siał w świecie spustoszenie i zamorduje wielu

JEZUS CHRYSTUS: Znak bestii 666 będzie wprowadzany tak samo jak każda szczepionka, jego numer będzie ukryty w chipie, do którego przyjęcia będziecie zmuszani

Intronizacja Archanioła Lucyfera w Capella Paolina na Watykanie dokonała się 29 czerwca 1963 - To już 54 lata


I POSŁUCHAJ:

Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem

Bergoglio i jego fałszywa ewangelia

Ks. Natanek - Nauka dzisiejszego kościoła jest herezją
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w OJCIEC PIO: Nadejdzie szatan by rządzić fałszywym Kościołem.