Clicks1.4K
pl.news
41

Franciszech chce przechytrzyć wrogów: "tradycja gwarancją przyszłości"

Krytykując wszystko, co zrobił od początku pontyfikatu, Franciszek powiedział Kapitule Generalnej augustianów bosych 12 września, że "by być nowoczesnymi, niektórzy każą odciąć się od korzeni, a to oznacza ruinę".

Powtórzył: "korzenie, tradycja są gwarancją na przyszłość".

Franciszek dodał, że "prawdziwa tradycja jest jak korzenie, które napędzają sok drzewa, pozwalający mu rosnąć, rozkwitać i przynosić owoce",

"nigdy nie odcinajcie się od korzeni w imię nowoczesności, to samobójstwo", upominał zebranych.

W ustach Franciszka, którego wrogość do katolickich korzeni jest przysłowiowa, może to być tylko próba nakarmienia krytyków i zatarcia śladów.

#newsXfmlyrtvjp
Armia_Reszty likes this.
Już kiedyś to zauważyłem. Błędnie interpretujesz słowo "tradycja" z Księgi Prawdy. Interpretujesz: tradycja=trydent. Zauważ, że w Księdze Prawdy jest wyraźnie, że jeszcze aktualnie nasze sakramenty są ważne i dobre (cytuję w sensie nie dosłownie). Tradycyjna Msza wg powyższego rozdziału to po prostu Msza św - wszystko jedno czy zwykła czy trydencka - tylko wg zasad które na razie jeszcze nie …More
Już kiedyś to zauważyłem. Błędnie interpretujesz słowo "tradycja" z Księgi Prawdy. Interpretujesz: tradycja=trydent. Zauważ, że w Księdze Prawdy jest wyraźnie, że jeszcze aktualnie nasze sakramenty są ważne i dobre (cytuję w sensie nie dosłownie). Tradycyjna Msza wg powyższego rozdziału to po prostu Msza św - wszystko jedno czy zwykła czy trydencka - tylko wg zasad które na razie jeszcze nie zostały przez antypapieża uderzone. Zostanie zniszczona na początku panowania antychrysta. Wtedy powstanie nowa msza - minimalnie, ale istotowo zmieniona.
Mieszanie lefebryzmu z Księgą Prawdy nie przystoi.
alex 7 likes this.
Annasz19
Czy ktoś to pojmie? "co poeta miał na myśli".Od początku odwraca kota ogonem.