Język
Wyświetlenia
1,6 tys.
pl.news 2

Burke: pomysł Franciszka na stworzenie "pewnego nowego nauczania" jest "po prostu fałszywy"

Konstytucja apostolska papieża Franciszka z września, "Episcopalis Communio" w sprawie synodów biskupich jest "problematyczna", stwierdził kardynał Raymond Burke.

Powiedział on TheWandererpress.com 5 grudnia, że ten dokument "wymaga pełnej rewizji i krytyki", ponieważ "nie jest możliwe, by synod tworzył Nauczanie", jak twierdzi konstytucja.

Burke "po prostu fałszywym" nazywa twierdzenie, jakoby papież i jego Synod mogli wspólnie tworzyć "jakieś nowe Nauczanie".

W sprawie Dubiów Burke powiedział, że jest "bardzo nieprawdopodobne", by Franciszek na nie odpowiedział, choć "wierni zasługują na odpowiedź", a pytanie w tej chwili brzmi, jak taką odpowiedź wydać.

Grafika: Raymond Burke, #newsFmakugburi
pl.news wspomniał ten post w "Odpowiadanie na Dubia nie uratuje ani jednej duszy", wierzy kard. Napier.
Bos016
Prześladowanie kościoła postępuje i rozszerza się po świecie

Prezydent Filipin: zabić bezużytecznych biskupów

„Ci wasi biskupi, pozabijajcie ich. Nie służą oni żadnemu celowi. Jedyne, co robią, to krytykują” – to słowa prezydenta Rodrigo Duterte, którego autorytarne rządy od 2016 r. spowodowały już na Filipinach setki ofiar.

W środę w Malacañang filipiński prezydent nawoływał do zabijania „… Więcej
Weronika....S
To ,,nowe nauczanie,, inne od Chrystusowego może pochodzić tylko od fałszywego proroka i jego naśladowców. Każdy wierny i wierzący kapłan odróżni prawdziwe nauczanie od fałszywego.