Clicks777

PiS nie poprawi prawa chroniącego życie! „Partia nie ma w programie takich zapisów”

Choć PiS ma w programie „szacunek dla życia” i uznaje eugenikę za rzecz złą, to jednak nie zamierza poprawić obowiązującego prawa dotyczącego dopuszczalności aborcji w Polsce. Wątpliwości rozwiał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, który wprost wyznał, że partia nie ma w programie takich zapisów.

Partia Jarosława Kaczyńskiego często odwołuje się do wartości chrześcijańskich i zapewnia, że ma szacunek dla życia oraz chce dbać o tradycyjny model rodziny. W programie PiS znalazł się nawet zapis: „Nasz szacunek dla życia rozciąga się na całe jego trwanie. Dlatego stanowczo bronimy życia i przeciwstawiamy się każdej formie przemocy, która mu zagraża, zarówno fizycznej, jak i ideologicznej”.

Co więcej, partia zadeklarowała swoją pamięć o „przerażających eksperymentach totalitarnych XX wieku” i zadeklarowała, że z tego powodu „z obawą podchodzimy do wszelkich prób uczynienia z człowieka pana życia i śmierci”.

„Eutanazja, eugenika, eksperymenty na ludzkim genomie, aborcja na życzenie – współczesny świat dysponuje nieomal nieograniczonymi możliwościami ingerowania w naturę ludzką. Jesteśmy przekonani, że granicą naszej wolności jest ludzka godność” – napisano w programie.

Tyle teoria. Jaka jest praktyka, wyjawił w rozmowie z gazeta.pl Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Pytany czy PiS planuje zmienić zapisy ustawy o planowaniu rodziny – w Sejmie na rozpatrzenie czeka obywatelski projekt dotyczący wykreślenia tzw. przesłanki eugenicznej – odpowiedział, że takich planów nie ma. – Eugenika generalnie jest przerażającym eksperymentem, wszyscy chyba to znamy z historii, ale nigdzie tam [w programie wyborczym PiS] nie ma mowy o zmianie ustawy antyaborcyjnej. Takich planów nie ma (…) To jest sztucznie wywoływany problem – podkreślił.

W mijającej kadencji Sejmu PiS odrzucił obywatelski projekt „Stop Aborcji” (zakładający zakaz aborcji) tłumacząc, że wprowadzi rozwiązania pro-life w programie „Za Życiem”. Drugi z obywatelskich projektów „Zatrzymaj Aborcję” (zakładający likwidację przesłanki eugenicznej) utknął w sejmowej podkomisji. Posłowie podjęli też próbę zbadania konstytucyjności przesłanki eugenicznej w Trybunale Konstytucyjnym, ale ten nie zdołał jeszcze wydać orzeczenia. Wniosek przepadnie wraz zakończeniem kadencji Sejmu.

Źródło: KAI
MA

za: www.pch24.pl/-pis-nie-popraw…

_______________________________________________________________________

PROSZĘ, ZOBACZ:

Odważny kapłan. Odsłonił prawdę o obecnym polskim rządzie!

Abp Lenga o biskupach, kościele, zniewoleniu i głosowaniu na PiS!


I PRZECZYTAJ:

Konfederacja zapowiada: będziemy chronić życie od poczęcia

Ksiądz Robert Wawer pisze wprost: „Tylko Konfederacja zadeklarowała PEŁNĄ ochronę dzieci nienarodzonych”

SZOKUJĄCA WYPOWIEDŹ PREMIERA MORAWIECKIEGO

Czy to następna Magdalenka?

Bóg Ojciec: Ci na stanowiskach politycznych, którzy sprawują kontrolę nad dostępnością aborcji, będą pierwszymi, którzy zostaną ukarani


BÓG OJCIEC: Pamiętajcie, że zostało wam już niewiele czasu, aby wycofać swoją zgodę na aborcję ...

Bóg Ojciec: Moja Ręka opadnie z impetem na narody, które legalizują aborcję
ŚW.FILOMENA likes this.