Jazyk
Zobrazení
270
Libor Halik

Jediný křesťanský kandidát na senátora v Brně je Kosorin

Protože má tyto názory: Do pekla se vstupuje hromadně, zatímco do nebe po jednom. Přirovnávat Boha k hodnému dědečkovi se mi nezdá úplně špatné – děda byl jediný, kdo si na mne dovedl udělat čas. Bůh si pečlivě vybírá ty, které vyslyší – a ještě pečlivěji ty, jejichž prosby nechá bez odpovědi. Víra v Boha je berlička, ale raději se do nebe dobelhat, než tam vůbec nedojít. Boží slovo můžete umlčet, ale ne přemluvit. Na Bohu se mi líbí, že svoji štědrost neprojevuje jen na Vánoce. Bůh je tak blízko, že ho člověk snadno přehlédne. Bůh nedělá zázraky, když se člověku nechce pracovat. Člověk je (ne)tvor společenský. Když se člověk škrábe na pořádnou horu, alespoň má záruku, že to s ním nepůjde z kopce. Dnes je člověk o životě dokonale informován, ale ví toho o něm čím dál méně. Velikost člověka je dána velikostí toho, před čím je ochoten se sklonit. Více na: cs.wikiquote.org/wiki/Pavel_Kosorin Video ze 4. 10. 2018 tv.idnes.cz/…/domaci.aspx
Bc. Pavel Kosorin, nar. 1964, pracuje jako manažer v sociálních službách, studoval na teologických fakultách v Českých Budějovicích a v Olomouci a na fakultě sociálních studií v Brně, otec pěti dětí, miluje jogging, hudbu, psaní a dobrý čaj, publikuje na portálech neviditelný pes (Moudro dne) a běžecká škola (Lekce z joggingu).

Kandiduje v obvodu: 59 (Brno-město)
Číslo na kandidátce: 11
Věk: 53 let
Bydliště: Adamov
Navrhující strana: Česká str.sociálně demokrat.
Politická příslušnost: Bez politické příslušnosti

Jeho volební program:

Musíme podporovat porodnost, protože bez dětí nemá žádný národ budoucnost. Měli bychom podstatně zvýšit rodičovský příspěvek, nikoli kosmeticky, ale na úroveň minimální mzdy, protože pečovat o děti v prvních letech jejich života je přece práce minimálně na úrovni běžného zaměstnání.
Je třeba začít stavět startovací byty, protože komerční bydlení je pro mladé rodiny nedostupné. Když se rodina rozpadne a ekonomicky oslabí, je třeba mít dostatek finančně dostupných obecních bytů pro neúplné a nízkopříjmové rodiny. Více na: www.pavelkosorin.cz


Od roku 2006 působí jako ředitel Centra sociálních služeb Armády spásy v Brně, v roce 2014 založil Potravinovou banku pro Brno a Jihomoravský kraj a dodnes ji vede.
V letech 1994–2016 publikoval sérii 12 knih aforismů na různá témata v brněnském nakladatelství CESTA. Roku 2010 mu vyšla kniha rozhovorů Sláva vítězům, čest poraženým aneb Ameriku objevili bezdomovci. Společně s Milošem Škorpilem vydal 2017 Modrou knihu o běhání v nakladatelství Euromedia. Vedle knih dlouhodobě publikuje články na serverech Neviditelný pes, Běžecká škola a Parlamentní listy.