Język
Wyświetlenia
546
ewaboryk 3 1

Niemal 8 milionów Syryjczyków bez pomocy humanitarnej. Brakuje wszystkiego

Grudzień 2016 r., ewakuacja Aleppo. Fot. Reuters / Ammar Abdullah / Forum

Opinia międzynarodowa „znieczuliła się” na Syrię. Jej problemy dostrzegane są już tylko w przypadku drastycznych zajść. Tymczasem większość Syryjczyków, którzy pozostali w zniszczonym wojną kraju potrzebuje wsparcia. Nie dociera do nich nawet podstawowa pomoc humanitarna.

Jak podał Caritas, na podstawową pomoc humanitarną czeka 8 na 13 milionów Syryjczyków. Szczegółowy raport na ten temat zostanie zaprezentowany 21 czerwca. Dokument zawiera najnowsze dane na temat Syrii i wskazuje na potrzeby w wielu dziedzinach: opieki zdrowotnej, mieszkalnictwa, edukacji.

- W mediach nie słyszymy o tym, bo znieczuliliśmy się na Syrię. Tak naprawdę musi być atak chemiczny, żeby media o tym mówiły" - podkreślił szef zespołu prasowego Caritas Polska Robert Kazimierski. Jak ocenił, „katastrofa humanitarna wisi w powietrzu”.

Caritas Polska włączyła się w pomoc Syrii m.in. poprzez program „Rodzina Rodzinie” oraz działania umożliwiające rozpoczęcie nowego życia. Potrzeby są jednak ogromne, a wciąż w rejonach bezpośredniego zagrożenia życia mieszka 8,2 mln osób.

Źródło: gość.pl

MA

Read more: www.pch24.pl/niemal-8-milion…
Napisz komentarz
A takie kraje Europy a szczególnie Polska i Węgry, są oskarżane o cynizm i zdradę ideałów europejskich za odmowę udziału w rozwiązaniu problemu relokacji uchodźców. W tym kontekście często powraca pytanie: jak bogate kraje Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Kuwejt itd nie pomagają muzułmanom z Syrii?O co tu chodzi ?
Tam gdzie USA odegrały rolę „arbitra"- to następuje wojna głód i morderstwa i przede wszystkim tryumfalny pochód islamu w całym objętym konfliktem regionie, poczynając od Bośni (gdzie do władzy doszli muzułmanie - i tak narodził się pierwszy islamski reżym w Europie!
„Wielkie Mocarstwa wspierają islam, zarazem utrzymując, że z nim walczą”- A przy okazji wyrzynają chrześcijan żyjących w danym … Więcej
modernistae prohibere lubi to. 
heniutka2016
a jaka przyczyna?????? Dlaczego o tym nikt nie pisze?