Clicks251
tahamata
61

Ślepi ślepych wiodą....

Biskup Franz-Josef Bode. Skandalista na synodzie o rodzinie

Data publikacji: 2015-09-17 07:00

Data aktualizacji: 2015-09-17 10:41:00

fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Niemiecki biskup Franz-Josef Bode został zaproszony przez Ojca św. do wzięcia udziału w październikowym synodzie o rodzinie. Kapłan w wywiadzie dla niemieckiej katolickiej agencji prasowej – KNA – zasugerował, by Kościół „błogosławił” związki osób tej samej płci. Stwierdził także, że konkubinaty „mogą być bardziej zgodne z katolicką wizją małżeństwa niż rzeczywiste małżeństwo sakramentalne”.

Biskup Franz-Josef Bode jest jednym z trzech niemieckich delegatów na synod. Duchowny kilkakrotnie publicznie podważył nauczanie Kościoła o nierozerwalności małżeństwa. Hierarcha zasugerował, że rozwodnicy mają „bardziej dojrzałe relacje” żyjąc w konkubinatach niż w małżeństwie sakramentalnym.

- Pojawia się pytanie, czy nowa rzeczywistość - co być może odpowiada w lepszy sposób niż pierwszy [związek] Przymierzu Boga z ludźmi - zawsze musi w konsekwencji wykluczać od [ sakramentów] spowiedzi i Komunii? Powstaje pytanie, czy pary, które ponownie zawarły związek cywilny - mimo wszystko - nie mogłyby być dopuszczone do sakramentów, nie zmieniając dotychczasowego stylu życia – zastanawiał się hierarcha w rozmowie z KNA.

Mathias von Gersdorff z niemieckiego stowarzyszenia TFP komentując wypowiedzi hierarchy stwierdził krótko: „To, co mówi biskup Bode, jest po prostu przerażające, a nawet absurdalne. Związek przed, obok lub po małżeństwie nie ma wartości sakramentalnej w ogóle. To jest po prostu grzech. Nie jest nawet bardziej dojrzały, bo narusza przykazania Boże. Stwierdzenie, że nowy związek może bardziej odpowiadać Przymierzu Boga z ludźmi jest niemal bluźniercze”.

Niemiecki duchowny uważa również, że Kościół powinien „jakoś towarzyszyć parom tej samej płci” i „błogosławić” te pary, które chcą dłużej ze sobą żyć. Na początku tego roku biskup Bode stwierdził, że Kościół powinien w większym stopniu uwzględniać „realia życia" ludzi, a nawet uznać je za „trzecie źródło Objawienia, obok Pisma Świętego i Świętej Tradycji” (sic!).

Źródło: lifesitenews.com, AS.

Read more: www.pch24.pl/biskup-franz-jo…
mkatana
Biskup Bode stwierdził, że Kościół powinien w większym stopniu uwzględniać „realia życia" ludzi, a nawet uznać je za „trzecie źródło Objawienia, obok Pisma Świętego i Świętej Tradycji” (sic!).
tahamata likes this.
tahamata
Demokracja... Trzeba zrobić większość, to się ją robi.
Franciszek może spać spokojnie. "Odpowiednie" quorum zebrane w komplecie. Niespodzianek nie będzie.
tahamata likes this.
tahamata
Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na miejscu właściwym.
mkatana and one more user like this.
mkatana likes this.
Agata.B likes this.
Anty_modernista
"Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych"
Hebr 5:12
tahamata and one more user like this.
tahamata likes this.
Agata.B likes this.
Anty_modernista likes this.
tahamata
O...cenzurę uchylili portalowi demiurdzy.
Deo gratias!