Język
Wyświetlenia
1,7 tys.
ledun 7

Na UW uczczono 200. rocznicę urodzin Marksa. Na konferencji przemawiali komunistyczni konfidenci

Na Uniwersytecie Warszawskim uczczono 200. rocznicę urodzin Karola Marksa konferencją naukową. Jako pierwszy z mówców marksizm wskrzeszał komunistyczny aparatczyk Jerzy Wiatr, zarejestrowany jako konfident wojskowej bezpieki.

Podczas dwudniowej konferencji „Karol Marks. Walka i praca” organizowanej w budynku rektoratu UW Jerzy Wiatr przekonywał, co jego zdaniem pozostaje aktualne w myśli niemieckiego ideologa.

Wyraził też zdumienie, że jako socjolog został zaproszony na konferencję filozoficzną. Przypomniał przy tym swoją współpracę na UW z innym socjologiem Zygmuntem Baumannem, którego był ulubieńcem.

Wiatr przemawiając podkreślał, że dochodzi obecnie do reinkarnacji marksizmu.

– Nastawienie na zmienianie, a nie tylko poznawanie rzeczywistości i idea wyzwolenia człowieka - to trwałe elementy spuścizny marksistowskiej. Ten sposób prowadzenia refleksji nie wszystkich musi pociągać, ale pociąga bardzo wielu – zapewniał dawny szef Instytutu Marksizmu-leninizmu przy KC PZPR.

Źródło: Niezależna

telewizjarepublika.pl/na-uw-uczczono-…
ZBM
No proszę - przemówił nieboszczyk.
predex
Ten uniwersytet wymaga troskliwej opieki, wywalenie rektora i najmniej połowy sfiksowanych profesorów z bunga bunga, tzw obywateli polskich
Stonka Ziemniaczana
Jak ktoś zna angielski to warto chociaż przekartkować znakomitą książkę: Marx and Satan
chomikuj.pl/…/Richard+Wurmbra…
Matricaria
Quas Primas No wiesz,chciałabym żeby jedna Msza w niedziele była po łacinie bo faktycznie ludzie jakoś sobie lekceważą kościół i przychodzą z dziećmi tylko okazjonalnie. Zmiany liturgiczne poszły za daleko,została bida z nędzą i co niektórzy ratują się specjalnymi nabożeństwami uwielbieniowymi aby ten deficyt jakoś zrekompensować.Zawsze to coś za coś.
Quas Primas
Matricaria A ty, wybrałaś oryginał i słuchasz Mszy Wszechczasów, czy czynnie uczestniczysz w podróbce Mszy, czyli w NOM-ie?
-------------------------------------------------------
Matricaria 31 minuty temu

Jakże młodzi mogą podążać za nami w wierze, jeśli nie widzą, że wybieramy oryginał,(...)
Matricaria
Jakże młodzi mogą podążać za nami w wierze, jeśli nie widzą, że wybieramy oryginał, jeśli widzą nas uzależnionych od półśrodków? Straszne jest napotkanie chrześcijan połowicznych, chrześcijan - pozwolę sobie powiedzieć „skarłowaciałych”: rozwijają się tylko do pewnej wysokości, a potem już nie, chrześcijanie z pomniejszonym, zamkniętym sercem. Rzeczą straszą jest napotkanie takiej sytuacji.Oto … Więcej