Język
Wyświetlenia
597
L. E. 1 5

Irlandia prosi Polaków o modlitewne wsparcie

25 maja w Irlandii odbędzie się referendum dotyczące legalizacji tzw. aborcji. Działacze pro-life wskazują, że naruszenie obecnego zapisu w konstytucji może spowodować, iż na Zielonej Wyspie zacznie funkcjonować jedno z najbardziej liberalnych praw aborcyjnych na świecie. Mieszkańcy Irlandii proszą Polaków o szturm modlitewny za ich kraj.

W filmiku opublikowanym w Internecie ks. Marius O’Really, irlandzki kapłan, dziękuje wszystkim Polakom za zorganizowanie akcji „Różaniec do Granic”.

– 26 listopada Irlandczycy zgromadzili się wzdłuż naszych wybrzeży, by odmawiać różaniec, a potem podobne spotkania miały miejsce w Wielkiej Brytanii. Wkrótce odbędą się w innych państwach. A wszystko to miało swoje źródło w tym, co rozpoczęło się w Polsce. Wspaniałe rzeczy dzieją się w Polsce. Widzimy to z Irlandii. Chcemy Wam za to podziękować, chcemy Was zachęcić, byście postępowali tak dalej, wciąż dając wspaniałe świadectwo i przykład – powiedział ks. Marius O’Really.

Zaznaczył, że referendum dotyczące wykreślenia 8. poprawki do konstytucji „zostałowymuszone przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Unie Europejską, miliarderów z Ameryki i przez irlandzkich polityków”.

– Wszyscy oni chcą wprowadzić w Irlandii aborcję. Jeżeli Irlandczycy 25 maja powiedzą: „tak”, to Irlandia stanie się pierwszym państwem na świecie, w którym naród głosował za aborcją. Jakże wspaniałe byłoby to zwycięstwo dla diabła – Irlandia, która od piętnastu, szesnastu wieków jest jednym z najsilniejszych w wierze katolickiej państw świata, zagłosowałaby za aborcją. Irlandia, państwo, w którym Wasz wielki rodak – św. Jan Paweł II – w czasie swojej wizyty w 1979 r. udał się do Clonmacnoise, by podziękować irlandzkim mnichom, którzy w VII w. przywracali wiarę w całej Europie i nawet dotarli aż do Polski – przypomniał kapłan.

Zwracam się do Was, narodu polskiego, a szczególnie do tych, którzy odmawiali różaniec, byście modlili się za Irlandię wskazał ks. Marius O’Really.

– Błagamy Was, proszę, odmawiajcie różaniec za Irlandię w ciągu kilku następnych tygodni. Jeżeli możecie ofiarować w tej intencji Msze św., to zróbcie to. Proszę, proszę, wspomóżcie nas! – mówił ks. Marius O’Really.


www.radiomaryja.pl/…/irlandia-prosi-…
Napisz komentarz
Matricaria
W imię Boże Irlandio zwyciężaj,Polska zapewne nie poskąpi wsparcia na modlitwie.
Napisz komentarz