Jazyk
Pozretia
134
Peter(skala) 1

Ekumenická komunita Taizé sprevádza mladých v duchu prípravy na Synodu

Pápež prijal brata Aloisa v sále Apoštolskej bibliotéky - AP
12/03/2018 20:36
POSUŇ ĎALEJ:

Vatikán 12. marca - Pápež František dnes prijal na osobnej audiencii priora Ekumenickej komunity Taizé brata Aloisa Lösera. Pri tradičnom stretnutí s pápežom, na ktoré prichádza zástupca z Taizé vždy v marci, bola tentoraz hlavnou témou najmä blížiaca sa Synoda o mladých:

„Povedal som mu, ako teraz sprevádzame túto synodálnu cestu. Kardinál Baldisseri (generálny sekretár Biskupskej synody) prišiel k nám do Taizé na návštevu. Veľmi sa snažíme načúvať mladým: majú túžbu byť autentickými, čo je potrebné objaviť, brať vážne a sprevádzať,“ povedal pre Vatican News o obsahu osobnej audiencie brat Alois.

Prior komunity tiež pápeža Františka informoval o nových mládežníckych a ekumenických iniciatívach v burgundskom mestečku Taizé, ako aj o pohostinnosti komunity voči migrantom.
Brat Alois, ktorý prevzal vedenie ekumenickej komunity v roku 2005 po tragickej smrti brata Rogera, zároveň pri svojej návšteve na prahu 5. výročia pontifikátu pápeža Františka vyjadril vďaku Svätému Otcovi za službu, ktorú vykonáva. -jb-