Pozretia1,5 tis.
csk.news
15

Druhý pokus: Josef Seifert poukazuje na hrozné dôsledky vyhlásenia z Abu-Dhabi

Vyhlásenie z Abu Dhabi pápeža Františak navrhuje "koniec Kresťanstva" a je "kacírstvo všetkého kacírstva", filozof Josef Seifert povedal pre Gloria.tv (video v nemčine nižšie).

Toto vyhlásenie tvrdí, že Boh chce rozmanitosť náboženstiev.

Avšak 1. marca František vysvetlil biskupovi Athanasiusovi Schneiderovi, že to znamená len Božiu tolerantnú vôľu ("Boh dovolí"), nie jeho pozitívnu vôľu ("Boh chce").

Seifert nazýva toto vysvetlenie "nedostatočným", pretože "úplne neprijateľné" vyhlásenie nemôže byť riešené súkromným rozhovorom, ale musí byť verejne odvolané.

Okrem toho je vysvetlenie Františka chybné, pretože nie je potrebné žiadne čestné vyhlásenie, ktoré by poukazovalo na to, že neexistuje nič, čo Boh "nepovoľuje", vrátane pádu Satana, alebo vyhladzovania miliónov v Osvienčime, vysvetľuje Seifert.

Uvádza príklad: "Predstavme si, že by pápež povedal:" Od stvorenia Boh chcel rozmanitosť muža a ženy a vraždenie miliónov v Osvienčime. "Potom by bol celý svet pohoršený a pápež by sa musel ospravedlniť za takéto hrozné vyhlásenie. "

Božie povolenie veľkého zla je úplne odlišné od jeho tvorivej a pozitívnej vôle, "Obe nemožno spomenúť v rovnakom dychu."

Obrázok: Josef Seifert, #newsZagztjysrp

Libor Halik a ďalšiemu užívateľovi sa to páči.
Libor Halik sa to páči.
Mates5485 sa to páči.
Zedad
Ne, Hospodin nechtěl vraždění v Osvětimi a nechtěl náboženství cizích bohů
Mates5485 a ďalšiemu užívateľovi sa to páči.
Mates5485 sa to páči.
Johanka2 sa to páči.
Zedad a 2 ďalším užívateľom sa to páči.
Zedad sa to páči.
Caesar sa to páči.
zaba sa to páči.