Clicks1.7K
tahamata
211

Tomasz Adamski: Papieska nieomylność dla blondynek

Ostatnie neofickie podrygi polskiej lewicy medialnej i politycznej przekraczają granice śmieszności. Egzaminowanie biskupów i duchownych z posłuszeństwa papieżowi przez środowisko, które od dekad reaguje alergicznie na jakikolwiek przejaw watykańskiej inspiracji w działaniach, powoływanie się na kościelne dokumenty w mediach, które kilka miesięcy temu wydawały się być o krok od wypalania słowa świeckość na czołach swoich pracowników to wdzięczny temat do żartów i kpin, czemu dawałem już wyraz – cytując klasyka – wielokrotnie i na różne sposoby.
Koroną, śmietanką i całą resztą metafor w litanii argumentów jest odwoływanie się do dogmatu o papieskiej nieomylności – tego samego, który do tej pory pełnił numer jeden na innej liście przebojów: tej z powodami, dla których katolicy są przedmiotem nieograniczonej beki. Dziś apel papieża o przyjmowanie uchodźców przez parafie nagle sprawia, że wyśmiewana katolicka bezmyślność i owcze posłuszeństwo dla stetryczałej rady watykańskich gerontów jest wyznacznikiem humanitaryzmu, dobra i przyzwoitości.
Zabawa w pokazywanie niekonsekwencji tej tendencyjnej akcji, w ramach której media stają się arbitrami (niczym inkwizycja!) dzielącymi świat na katolików dobrych i resztę świata, mogłaby oczywiście trwać bez końca, ale to działanie ma swój poważny skutek, przy którym potrzeba śmieszkowania schodzi na dalszy plan.
Okazuje się, że o ile zupełnie naturalnie nieomylności papieskiej nie rozumieją ci, którzy w Kościele każdego dnia widzą wylęgarnię skrajnej patologii, o tyle część katolików zaczyna akceptować ten antyklerykalny matrix nastawiony na dezinformację i żyć w przekonaniu, że papież nie błądzi nawet jak robi ortograficznego babola. Wojskową metodą – w nadziei, że do części takich osób ten tekst dotrze – pokazuję i objaśniam o co chodzi z papieską nieomylnością.
Konstytucja Pastor Aeternus definiuje: aby wypowiedź Wikariusza Chrystusa miała charakter nieomylny i niedyskutowalny muszą zostać spełnione konkretne wymagania.
Po pierwsze, papież musi nauczać ex cathedra, czyli w charakterze nauczyciela i pasterza Kościoła. Jeśli zatem jakiś południowoamerykański dziennikarz zrobi zbiór wywiadów z najbardziej rozpoznawalnymi Argentyńczykami i papież Franciszek umieszczony pomiędzy Maradoną i Messim w charakterze maskotki swojego kraju powie, że nie należy jeść mięsa, to nie nakazuje tym samym wszystkim katolikom przejścia na wegetarianizm.
Po drugie, wypowiedź musi dotyczyć wiary i obyczajów, czyli tematu zbawienia i środków do jego osiągnięcia. Jeśli zatem papież ma zwyczaj (coś innego niż obyczaj) pić yerbę, nie zobowiązuje do tego wszystkich katolików. Podobnie papieskie zamiłowanie do muzyki, stylu literatury i rodzajów keczupu pozostają bez znaczenia dla przeciętnego katolika, niezależnie, gdzie takie informacje zostaną zamieszczone (np. w charakterze metafory w encyklice).
Po trzecie, wypowiedź musi zawierać informację, że rozstrzygnięcie jest ostateczne, definitywne. Jeśli zatem w sytuacji skrajnego kryzysu ekonomicznego w Europie papież poprosi parafie, aby połowę pieniędzy, które aktualnie ma w kasie oddała najbiedniejszym, nie będzie to ustanawiało nowej zasady, której czasową granicę wyznaczy ponowne przyjście Chrystusa. Wyznaczy ją koniec kryzysu.
Wreszcie po czwarte, wypowiedź musi nakładać obowiązek posłuszeństwa na cały Kościół. Jeśli zatem papież nakaże zmianę kalendarza liturgicznego w Polsce i wprowadzi wspomnienie świętej X w dacie Y, nie będzie to zobowiązywało katolików z Islandii do wspominania osoby, której kult jest lokalny. Oczywiście ten nakaz zostanie w kraju nadwiślańskim zrealizowany, ale nie na podstawie dogmatu o nieomylności.
Papieski apel o przyjmowanie uchodźców spełnia zasadniczo tylko pierwszy z punktów. Nie dotyczy wiary i obyczajów, posiada swój czasowy limit (za pół roku z czystym sumieniem papież może zaapelować o zamknięcie granic) i nie zobowiązuje całego Kościoła (np. parafie z Syrii są z oczywistych powodów zwolnione z posłuszeństwa).
Konstytucja definiująca dogmat o nieomylności papieża powstała w roku 1870. Przez prawie półtorej wieku, mimo tysięcy różnorakich wypowiedzi ziemskich Głów Kościoła (Franciszek jest jedenastym, który może się odwołać do Pastor Aeternus), jedynie raz skorzystano z tego papieskiego przywileju. Miało to miejsce w 1950 r. przy ogłaszaniu dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.
Skala wypowiedzi papieskich może być zatem bardzo różna. Tendencyjne wsadzanie ich do jednego worka, żeby bić katolików papieżem po głowie zdradza albo skrajną indolencję albo równie skrajny brak rzetelności. Nie chce mi się rozstrzygać, które z nich jest gorsze.
————————-
PS: Blondynka to nie kolor włosów tylko stan umysłu, a antyklerykalna lewica laicka utleniła już fryzurę do stopnia, który pozwala im oddychać poza atmosferą. Stąd tytuł.

źródło: odium.es/…/papieska-nieomy…
Piotr2000
Drogi Tahamata
Musze Cie zasmucic,
ale juz na pierwszy rzut oka wyszczegolnione przez Ciebie kryteria nieomylnosci,
sa niespelnione i to w kilku wymiarach:

1. Sobor trydencki zatwierdzil tzw. Msze swieta wszechczasow raz na zawsze,
ex catedra,dla Calego Kosciola swietego i opatrzyl to koncowym
"a ktoby probowal w tej kwestii cos zmieniac /czyt. majstrowac/-
NIECH BEDZIE WYKLETY".
Sobor zbojec…More
Drogi Tahamata
Musze Cie zasmucic,
ale juz na pierwszy rzut oka wyszczegolnione przez Ciebie kryteria nieomylnosci,
sa niespelnione i to w kilku wymiarach:

1. Sobor trydencki zatwierdzil tzw. Msze swieta wszechczasow raz na zawsze,
ex catedra,dla Calego Kosciola swietego i opatrzyl to koncowym
"a ktoby probowal w tej kwestii cos zmieniac /czyt. majstrowac/-
NIECH BEDZIE WYKLETY".
Sobor zbojecki Watykanski II zmienil ustalenia w/w soboru i wielu papiezy bez wiekszych problemow i dzisiaj mamy
"Zienia pokazy mody w kosciele sw. Augustyna w Warszawie
i podobne sytuacje w calym swiecie....

2. kaplanstwo kobiet takze zostalo
/tym razem przez Jana Pawla II zakwestionowane,
ex catedra, dla calego Kosciola swietego,
a tymczasem dalej i dalej "naprawiacze Pana Boga" probuja swoich sil
w naprawianiu tego, co zostalo USTALONE.

3. Prawo Boze wyrazone w szczegolny sposob w Pismie swietym wyraznie stwierdza
czym jest grzech, idac dalej: czym jest rozwiazlosc, cudzolostwo, homoseksualizm
a "panowie" Kosciola nie ustaja w przeinaczaniu go, rugowaniu i dokonywaniu
wylomow dla ludzkiej/diabelskiej woli.
CO WIECEJ: za tymi dzialaniami stoja nie tylko Kaspery, Danielsy, Forte ale i sam
FRANCISZEK.
W ten oto sposob dopelnia sie przepowiednia Katarzyny Emmerich, Jana Bosko i
sekret z La Salette //1846/ o czasie APOSTAZJI, ktory pbejmie takze sam RZYM !
VRS
Ciekawy komentarz (Ang): "Fałszywy prorok? Dlaczego papież Franciszek zawiódł wielu rzymskich katolików"

www.foxnews.com/…/false-prophet-w…

Tłumaczenie konkluzji tekstu:
"Papież sprawił poważny zawód tym, którzy wierzą, że Kościół rzymsko-katolicki zachowuje i naucza Prawdę. Prawdą jest Chrystus zmartwychwstały i jedność z Nim. To nie jest dyskusja o płacy minimalnej czy klimatyzacji. Papież …More
Ciekawy komentarz (Ang): "Fałszywy prorok? Dlaczego papież Franciszek zawiódł wielu rzymskich katolików"

www.foxnews.com/…/false-prophet-w…

Tłumaczenie konkluzji tekstu:
"Papież sprawił poważny zawód tym, którzy wierzą, że Kościół rzymsko-katolicki zachowuje i naucza Prawdę. Prawdą jest Chrystus zmartwychwstały i jedność z Nim. To nie jest dyskusja o płacy minimalnej czy klimatyzacji. Papież Franciszek jest popularny na arenie światowej, a tłumy go kochają. Ale jeśli zawodzi w zakresie swoich podstawowych obowiązków jako papieża, jeżeli jego troska dotyczy bardziej kwestii świeckich niż sacrum, jeśli wspiera polityczny front ateistycznej lewicy, staje się fałszywym prorokiem wiodącym swój lud w niebezpieczne miejsce, gdzie istnieje więcej centralnego planowania i mniej wolności osobistej."
Quas Primas likes this.
VRS
"Nasz świat staje się coraz bardziej miejscem gwałtownego konfliktu, nienawiści i brutalnych okrucieństw, popełnianych nawet w imię Boga i religii. Wiemy, że żadna religia nie jest wolna od form indywidualnych iluzji bądź ideologicznego ekstremizmu. Oznacza, że musimy przywiązywać szczególną uwagę do każdego rodzaju fundamentalizmu, religijnego lub innego charakteru. Delikatna równowaga jest …More
"Nasz świat staje się coraz bardziej miejscem gwałtownego konfliktu, nienawiści i brutalnych okrucieństw, popełnianych nawet w imię Boga i religii. Wiemy, że żadna religia nie jest wolna od form indywidualnych iluzji bądź ideologicznego ekstremizmu. Oznacza, że musimy przywiązywać szczególną uwagę do każdego rodzaju fundamentalizmu, religijnego lub innego charakteru. Delikatna równowaga jest niezbędna by walczyć z przemocą popełnianą w imię religii, ideologii lub systemu ekonomicznego, jednocześnie chroniąc wolność religijną, wolność myśli i wolności osobiste."

w2.vatican.va/…/papa-francesco_…
Quas Primas likes this.
3 more comments from VRS
VRS
"mamy wspólne korzenie"

Nie mamy. Jak pisze św. Paweł w Liście do Rzymian - "gałęzie odcięto". "Odcięto je na skutek ich niewiary". Odcięta gałąź nie posiada korzenia, została z nim rozłączona, choć może zostać wszczepiona na nowo - jeśli się nawróci.
Quas Primas and one more user like this.
Quas Primas likes this.
tahamata likes this.
VRS
Parvus, podobnie jak post-katolicy, udaje jak widać, że Nowego Przymierza nie było.

"Ostatnio można było zaobserwować przedziwne zjawisko: zaczyna dochodzić do absurdalnych sytuacji, polegających na tym, że lekceważy się i przemilcza w mass mediach oficjalne nauczanie Papieża Franciszka (np. encyklikę Ewangelii gaudium)"

I tu całe szczęście bo EG zawiera treści sprzeczne z wiarą katolicką, m.…
More
Parvus, podobnie jak post-katolicy, udaje jak widać, że Nowego Przymierza nie było.

"Ostatnio można było zaobserwować przedziwne zjawisko: zaczyna dochodzić do absurdalnych sytuacji, polegających na tym, że lekceważy się i przemilcza w mass mediach oficjalne nauczanie Papieża Franciszka (np. encyklikę Ewangelii gaudium)"

I tu całe szczęście bo EG zawiera treści sprzeczne z wiarą katolicką, m.in. o rzekomym ubogacaniu Mistycznego Ciała Chrystusa odrzucającym Go judaizmem talmudycznym i jego wartościami.
Quas Primas likes this.
VRS
Postępują żydzi owszem, ale na drodze ku zatraceniu. Dziwne tylko że J. M. Bergoglio ich w tym utwierdza.
-------------------------------------------------------
Jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich (J 8, 24)
Agata.B likes this.
tahamata
Ga 1, 8: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
--------------
Smacznego obiadu
tahamata
PS: Blondynka to nie kolor włosów tylko stan umysłu, a antyklerykalna lewica laicka utleniła już fryzurę do stopnia, który pozwala im oddychać poza atmosferą.
--------------
PS do PS: i tak krok po kroku doszliśmy do sednum: parvus jest blondynką
Quas Primas likes this.
VRS
"Drodzy bracia w biskupstwie,
Przede wszystkim chciałbym, przekazać pozdrowienie wspólnocie żydowskiej, do naszych żydowskich braci i sióstr, którzy obchodzą dziś święto Jom Kippur. Niech Pan błogosławi ich pokojem, i sprawi, aby postępowali na drodze do świętości, tak jak usłyszeliśmy dziś w Jego Słowie: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty” (Kpł 19,2)..."

SPOTKANIE Z EPISKOPATEM USA
More
"Drodzy bracia w biskupstwie,
Przede wszystkim chciałbym, przekazać pozdrowienie wspólnocie żydowskiej, do naszych żydowskich braci i sióstr, którzy obchodzą dziś święto Jom Kippur. Niech Pan błogosławi ich pokojem, i sprawi, aby postępowali na drodze do świętości, tak jak usłyszeliśmy dziś w Jego Słowie: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty” (Kpł 19,2)..."

SPOTKANIE Z EPISKOPATEM USA
PRZEMÓWIENIE OJCA ŚWIĘTEGO
Washington, Katedra św. Mateusza Apostoła
23 września 2015 r.


w2.vatican.va/…/papa-francesco_…
tahamata
Skala wypowiedzi papieskich może być zatem bardzo różna. Tendencyjne wsadzanie ich do jednego worka, żeby bić katolików papieżem po głowie zdradza albo skrajną indolencję albo równie skrajny brak rzetelności. Nie chce mi się rozstrzygać, które z nich jest gorsze.
------------------------------
Równie zabawna jest agitka o zbawieniu człeka zależnym od słuchania papieża.
tahamata
Papieski apel o przyjmowanie uchodźców spełnia zasadniczo tylko pierwszy z punktów. Nie dotyczy wiary i obyczajów, posiada swój czasowy limit (za pół roku z czystym sumieniem papież może zaapelować o zamknięcie granic) i nie zobowiązuje całego Kościoła (np. parafie z Syrii są z oczywistych powodów zwolnione z posłuszeństwa).
4 more comments from tahamata
tahamata
Wreszcie po czwarte, wypowiedź musi nakładać obowiązek posłuszeństwa na cały Kościół. Jeśli zatem papież nakaże zmianę kalendarza liturgicznego w Polsce i wprowadzi wspomnienie świętej X w dacie Y, nie będzie to zobowiązywało katolików z Islandii do wspominania osoby, której kult jest lokalny. Oczywiście ten nakaz zostanie w kraju nadwiślańskim zrealizowany, ale nie na podstawie dogmatu o …More
Wreszcie po czwarte, wypowiedź musi nakładać obowiązek posłuszeństwa na cały Kościół. Jeśli zatem papież nakaże zmianę kalendarza liturgicznego w Polsce i wprowadzi wspomnienie świętej X w dacie Y, nie będzie to zobowiązywało katolików z Islandii do wspominania osoby, której kult jest lokalny. Oczywiście ten nakaz zostanie w kraju nadwiślańskim zrealizowany, ale nie na podstawie dogmatu o nieomylności.
tahamata
Po trzecie, wypowiedź musi zawierać informację, że rozstrzygnięcie jest ostateczne, definitywne. Jeśli zatem w sytuacji skrajnego kryzysu ekonomicznego w Europie papież poprosi parafie, aby połowę pieniędzy, które aktualnie ma w kasie oddała najbiedniejszym, nie będzie to ustanawiało nowej zasady, której czasową granicę wyznaczy ponowne przyjście Chrystusa. Wyznaczy ją koniec kryzysu.
tahamata
Po drugie, wypowiedź musi dotyczyć wiary i obyczajów, czyli tematu zbawienia i środków do jego osiągnięcia. Jeśli zatem papież ma zwyczaj (coś innego niż obyczaj) pić yerbę, nie zobowiązuje do tego wszystkich katolików. Podobnie papieskie zamiłowanie do muzyki, stylu literatury i rodzajów keczupu pozostają bez znaczenia dla przeciętnego katolika, niezależnie, gdzie takie informacje zostaną …More
Po drugie, wypowiedź musi dotyczyć wiary i obyczajów, czyli tematu zbawienia i środków do jego osiągnięcia. Jeśli zatem papież ma zwyczaj (coś innego niż obyczaj) pić yerbę, nie zobowiązuje do tego wszystkich katolików. Podobnie papieskie zamiłowanie do muzyki, stylu literatury i rodzajów keczupu pozostają bez znaczenia dla przeciętnego katolika, niezależnie, gdzie takie informacje zostaną zamieszczone (np. w charakterze metafory w encyklice).
tahamata
Konstytucja Pastor Aeternus definiuje: aby wypowiedź Wikariusza Chrystusa miała charakter nieomylny i niedyskutowalny muszą zostać spełnione konkretne wymagania.
Po pierwsze, papież musi nauczać ex cathedra, czyli w charakterze nauczyciela i pasterza Kościoła. Jeśli zatem jakiś południowoamerykański dziennikarz zrobi zbiór wywiadów z najbardziej rozpoznawalnymi Argentyńczykami i papież Francis…More
Konstytucja Pastor Aeternus definiuje: aby wypowiedź Wikariusza Chrystusa miała charakter nieomylny i niedyskutowalny muszą zostać spełnione konkretne wymagania.
Po pierwsze, papież musi nauczać ex cathedra, czyli w charakterze nauczyciela i pasterza Kościoła. Jeśli zatem jakiś południowoamerykański dziennikarz zrobi zbiór wywiadów z najbardziej rozpoznawalnymi Argentyńczykami i papież Franciszek umieszczony pomiędzy Maradoną i Messim w charakterze maskotki swojego kraju powie, że nie należy jeść mięsa, to nie nakazuje tym samym wszystkim katolikom przejścia na wegetarianizm.
VRS
Z cyklu parwusia tragifarsa:

Tylko prawda wyzwala 09:37

"Jezus Chrystus solidaryzuje się z każdym człowiekiem na ziemi, jakiejkolwiek narodowości, czy religii (...)
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
(...) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego»Tomasz Adamski: Papieska …More
Z cyklu parwusia tragifarsa:

Tylko prawda wyzwala 09:37

"Jezus Chrystus solidaryzuje się z każdym człowiekiem na ziemi, jakiejkolwiek narodowości, czy religii (...)
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
(...) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego»Tomasz Adamski: Papieska nieomylność dla blondynek
VRS
Pozdrawiając cenzora, który nie lubi jak widać cytatów z Pisma św., wklejam usunięte komentarze z wątku Franciszek bezdomnym w Waszyngtonie: brak uzasadnienia przed tym niesprawiedliwości
Nr 1
"Wiemy że Jezus pragnął okazać solidarność z każdym człowiekiem" (za: www.catholicnewsagency.com/…/jesus-came-into…)
Skąd to wiemy? I jak definiujemy "solidarność", bo to jest pojęcie pozaewangeliczne…
More
Pozdrawiając cenzora, który nie lubi jak widać cytatów z Pisma św., wklejam usunięte komentarze z wątku Franciszek bezdomnym w Waszyngtonie: brak uzasadnienia przed tym niesprawiedliwości
Nr 1
"Wiemy że Jezus pragnął okazać solidarność z każdym człowiekiem" (za: www.catholicnewsagency.com/…/jesus-came-into…)
Skąd to wiemy? I jak definiujemy "solidarność", bo to jest pojęcie pozaewangeliczne. Jeżeli językowo jako poczucie wspólnoty działania to mamy przecież napomnienia w Piśmie św.:

Jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam (Łk 10, 10-11)

Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom (Łk 6, 22-23)

Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale (Mk 8, 36, 38)

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony (Mt 10, 22)

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność (J 15, 18-19)

Będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił (J 16, 20)

Żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca (1 J 2, 22-23)

Kto trwa w nauce, ten ma i Ojca, i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów (2 J, 9-11)

Można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga (1 J 3, 10)
Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (2 Kor 6, 14-15)

To, co ofiarują poganie demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów (1 Kor 10, 20-21)

Solidarność z każdym człowiekiem - bujda na resorach.

i kolejny komentarz, który wyleciał z wątku Franciszek bezdomnym w Waszyngtonie: brak uzasadnienia przed tym niesprawiedliwości


Nr 2
Skąd w ogóle Franciszek wziął tekst, że Jezus przyszedł na świat jako bezdomny? Bo na pewno nie z Ewangelii, zgodnie, z którą przyszedł na świat owszem w stajni, ale podczas podróży Józefa na spis w Betlejem. Daleko od domu w Nazarecie, ale bezdomny nie był. Uproszczenia Ewangelii mogą stanowić dziś wspaniałą pożywkę dla dzisiejszych lewicowych trendów - najpierw bezdomny, potem uchodźca (migrant) - Egipt. Co tam Ewangelia - naród wybrany był bezdomny przez 40 lat podczas wędrówki z Egiptu, Abraham był bezdomny, bo przemieszczał się niemal całe życie. Cóż za kopalnia toposów i odwołań!

Drzewiej owe peregrynacje porównywano do naszej doczesnej wędrówki w życie na ziemi do domu w niebie, ale dziś (udaje się, że) szuka się nieba na ziemi, zapomniawszy o niebie prawdziwym. Dlatego w przemówieniach w Białym Domie i Kongresie nie było słowa o Chrystusie, natomiast sporo o zanieczyszczeniu środowiska i zrównoważonym rozwoju.
tahamata likes this.
tahamata
"Okazuje się, że o ile zupełnie naturalnie nieomylności papieskiej nie rozumieją ci, którzy w Kościele każdego dnia widzą wylęgarnię skrajnej patologii, o tyle część katolików zaczyna akceptować ten antyklerykalny matrix nastawiony na dezinformację i żyć w przekonaniu, że papież nie błądzi nawet jak robi ortograficznego babola."
tahamata
Wobec islamskiej inwazji Papież zaapelował o...zniesienie kary śmierci.
VRS
O konkretach: Bergoglio w przemówieniu powitalnym w Białym Domu oraz przemówieniu do Kongresu Jezusa i Jego Ewangelię zastąpił głoszeniem walki z zanieczyszczeniem, zaś spotkanie z biskupami USA otworzył życzeniami dla żydów na Jom Kippur. Wcześniej w samolocie kpił z katolików, którzy czują zmieszanie i zgroszenie jego pontyfikatem oraz zamętem jaki wprowadza.
tahamata likes this.
m.rekinek likes this.
tahamata
Koroną, śmietanką i całą resztą metafor w litanii argumentów jest odwoływanie się do dogmatu o papieskiej nieomylności – tego samego, który do tej pory pełnił numer jeden na innej liście przebojów: tej z powodami, dla których katolicy są przedmiotem nieograniczonej beki. Dziś apel papieża o przyjmowanie uchodźców przez parafie nagle sprawia, że wyśmiewana katolicka bezmyślność i owcze posłuszeńst…More
Koroną, śmietanką i całą resztą metafor w litanii argumentów jest odwoływanie się do dogmatu o papieskiej nieomylności – tego samego, który do tej pory pełnił numer jeden na innej liście przebojów: tej z powodami, dla których katolicy są przedmiotem nieograniczonej beki. Dziś apel papieża o przyjmowanie uchodźców przez parafie nagle sprawia, że wyśmiewana katolicka bezmyślność i owcze posłuszeństwo dla stetryczałej rady watykańskich gerontów jest wyznacznikiem humanitaryzmu, dobra i przyzwoitości.