Język
Wyświetlenia
2,4 tys.
Ewangelista 15 10

Neokatechumenat - szansa, czy zagrożenie?!


Maria Jan Kowalski
Picie z jednego kielicha daje wielkie szanse na złapanie opryszczki na wargach.
Ewangelista Jestem ciekaw twojego komentarza na temat Różańca wypowiadanego przez świeckiego Teologa Mikołaja Kapusty - katocelebryty i guru dla młodzieży - "RÓŻANIEC - Czy muszę się nim modlić? + Nowenna Pompejańska " - www.youtube.com/watch . Jest on przykładem, że na Wyższych Studiach Teologicznych i w Seminariach Duchownych świeccy i księża zniechęcają do modlitwy różańcowej, na rzecz "… Więcej
W ubiegłym roku XI'2016 trafiłem na komunikat biskupa miejsca wygłoszonym w Kościele w Kazimierzu Dolnym, że kilka rodzin z neokatechumenatu zostali wysłani jako ewangelizatorzy i przykładna rodzina neokatechumenalna na misje do Wietnamu i inne placówki w Azji. Od biskupa otrzymali misyjne błogosławieństwo i zgodę na działanie
Quas Primas
Nie wiem ile ma pojemności, ale fakt, że kilka butelek wina tam się zmieści (4-5)
---------------------------------------
Ewangelista 22 minuty temu

@Quas Primas Ile ten kielich ma pojemności? Wiem, że zakonsekrowano kilka butelek wina.
Neokatechumenat to krypto- żydowska sekta w Kościele Katolickim.
Ewangelista
@Quas Primas Ile ten kielich ma pojemności? Wiem, że zakonsekrowano kilka butelek wina.
Quas Primas
Boże, dzięki Ci, że wyciągnąłeś mnie z tej sekty i zaprowadziłeś do prawdziwego Kościoła, którego źródłem wiary jest Pismo Święte i... TRADYCJA.
ps. Małe sprostowanie Ewangelisto: Puchary z winem, to wielkość dużego kielicha iluś kątnego i nie jest podawane z rąk do rąk wiernych, tylko, każdemu wiernemu podaje kapłan. Reszta się zgadza, choć można by jeszcze wiele dodać.
Tak wygląda ten puchar - … Więcej
predex
czn9ie jakie banialuki opowiada ich guru, bo to niestety herezja,

Zrównanie kata z ofiarą Św Ojca Kolbe
Ewangelista wspomniał ten post w @Chcący Plakat będzie w innym nagraniu. Wątki dotyczą niemal tego samego - odnowy. Jest też odcine….
Chcący
BArdzo cenny zbiór wiedzy, argumentów.