Clicks992
csk.news
3

František chce zmeniť zloženie svojej Rady Kardinálov

Františkova Kardinálska Rada, ktorá sa zhromaždila na trojdňovú schôdzku až do stredy, vydala 10. septembra vyhlásenie vyjadrujúce svoju "plnú solidaritu s pápežom Františkom v súvislosti s tým, čo sa stalo v posledných týždňoch". Formulácia odkazuje na výbušné odhalenie arcibiskupa Viganò.

Toto vyhlásenie ďalej hovorí, že členovia požiadali Františka, aby premýšľal o zložení Rady "berúc do úvahy pokročilý vek niektorých členov".

Najstaršími členmi sú Errázuriz, 85, Monsengwo, 78, Pell, 77, Bertello, 75 a blízký kamarát Františka Rodríguez Maradiaga, 75.

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsVtvyfqxmbs
Zedad
www.radiovaticana.cz/clanek.php
Svatý otec
Encykliky, exhortace

8.4.2016
Amoris laetitia - druhá kapitola
Česká sekce RV
DRUHÁ KAPITOLA: Realita a problémy rodin
52. Nikdo se nemůže domnívat, že oslabování rodiny jakožto přirozeného společenství založeného na manželství je něčím, co společnosti prospívá. Dochází k opaku: překáží lidem v dozrávání, v péči o společenské hodnoty i v mravním …More
www.radiovaticana.cz/clanek.php
Svatý otec
Encykliky, exhortace

8.4.2016
Amoris laetitia - druhá kapitola
Česká sekce RV
DRUHÁ KAPITOLA: Realita a problémy rodin
52. Nikdo se nemůže domnívat, že oslabování rodiny jakožto přirozeného společenství založeného na manželství je něčím, co společnosti prospívá. Dochází k opaku: překáží lidem v dozrávání, v péči o společenské hodnoty i v mravním rozvoji měst a obcí. Už se jasně nevnímá, že jedině výlučné a nerozlučné spojení muže a ženy plní sociální funkci, protože je stabilním závazkem a umožňuje plodnost. Musíme uznat velkou rozmanitost rodinných situací, které mohou skýtat jakési životní uspořádání, avšak fakticky existující soužití nebo soužití osob téhož pohlaví, například, není možné zjednodušeně klást na roveň manželství. Žádný svazek, který je nepevný nebo uzavřený pro předávání života, nezajistí budoucnost společnosti. Kdo se však dnes zaobírá podporou manželů a pomáhá jim překonávat rizika, která je ohrožují, doprovází je v jejich výchovném poslání a stimuluje stabilitu manželského sjednocení?
No, někde, někdo snad ještě musí vědět, že dva chlapi netvoří manželský pár. Ten skandál nejde zezdola, ale jde od těch, co nás vedou.
acer
a proč nelikvidovat stávající struktury? třeba v tichosti a bez ohlasu u světa
adrianicm
Je to správne, aby si pápež vybral takých kardinálov, ktorí mu budú skutočne prejavovať vernosť a nie hrať divadlo poza chrbát.
miňocraft likes this.