Język
Wyświetlenia
122
ewaboryk 4 4

Katoliccy Tradycjonaliści udają się na Jasną Górę. Chcą podziękować za dokument Benedykta XVI

fot. YouTube / Fundacja Inicjatywa Włodowicka

Katoliccy tradycjonaliści udadzą się na Jasną Górę. W dniach 17-18 listopada wierni przywiązani do tradycyjnej formy rytu rzymskiego uklękną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, by w ten sposób uczcić X rocznicę opublikowania przez Ojca Świętego Benedykta XVI Motu Proprio Summorum Pontificum, które de facto uwolniło Mszę Świętą tzw. Trydencką.

Tradycyjni pielgrzymi ofiarują Matce Bożej wotum dziękczynne za niespotykane dobro, jako dla całego Kościoła Powszechnego i ich samym, przyniósł dokument Benedykta XVI.

Tradiclaromontagna jest jednym z fundamentów budujących wspólnotę wiernych przywiązanych do Tradycji Łacińskiej w Polsce. Wraz z kapłanami powoływanymi przez biskupów diecezjalnych do opieki nad tradycyjnymi duszpasterstwami słuchają Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (największych pod względem liczby uczestników w naszym kraju), biorą udział w tradycyjnych nabożeństwach i konferencjach duchowych, a także w spotkaniach formacyjnych.

10 lat temu, 7 lipca 2007 roku, Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim Motu Proprio Summorum Pontificum przypomniał o doniosłym znaczeniu liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, co przyczyniło się do jej rozpowszechnienia w całym Kościele. W samej tylko Polsce Mszę tzw. Trydencką sprawuje się regularnie w niemal 120 świątyniach.

Szczegóły pielgrzymki, jej program i zapisy dostępne na stronie Tradiclaromontana.pl.

Read more: www.pch24.pl/katoliccy-trady…

Napisz komentarz