Język
Wyświetlenia
1,7 tys.
pl.news 2

Ostre słowa: kard. Sarah odkrywa ekologię

W czasie wizyty w Konakry, stolicy swojego kraju, Gwinei, kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Liturgii, potępił brud, jaki zobaczył w mieście.

W przemówieniu do członków rządu były biskup Konakry powiedział: "widziałem ludzi zostawiających swoje kosze na śmieci na środku drogi. Nie widziałem czegoś takiego w żadnym innym mieście na świecie" i "jak można sobie wyobrazić ludzi, którzy stale wynoszą śmieci i zostawiają je na środku drogi? Powinniśmy wstydzić się za Gwineę, ponieważ to nasza praca". Dodał też: "ci, którzy ich widzą, są tak samo winni; wszyscy jesteśmy, ponieważ na takie zachowania pozwalamy".

Dla kardynała stan czystości miasta ma związek ze stanem wiary: "ten fizyczny brud to prawdopodobnie przejaw brudu, jaki mamy w sercach".

Grafika: Robert Sarah, © Lawrence OP, CC BY-SA, #newsTskbmrohyq

Napisz komentarz
ZBM
Jeśli Kard. Sarah nie widział czegoś takiego na świecie to niech się wybierze do Autonomii Palestyńskiej w Izraelu. Tam dopiero zobaczy nie tylko zaśmiecone miasta ale i zaśmiecony cały kraj.
Młot na posoborowe
W pewnym sensie kardynał ma rację ...Dla kardynała stan czystości miasta ma związek ze stanem wiary: "ten fizyczny brud to prawdopodobnie przejaw brudu, jaki mamy w sercach"....