언어
클릭 수
1.2천
piotrdudala

Rycerze Kolumba w Katedrze

6 marca 2010r. w Domu Katolickim odbyło się spotkanie informacyjne kandydatów na członków zakonu Rycerzy Kolumba, którzy będą w przyszłości działać przy najważniejszym kościele w diecezji, „matce kościołów”, sosnowieckiej Katedrze Wniebowzięcia NMP. Na spotkanie, którego gospodarzem był proboszcz parafii Wniebowzięcia ks. kan. Jan Gaik, przybyło kilkanaście zaproszonych osób. Rycerze już wkrótce pojawią się w Katedrze by wspierać kościół i kapłanów, pomagać biednym, krzewić wartości rodzinne i patriotyczne oraz pełnić straż w świątyni – o co szczególnie gorąco zaapelował ks. Gaik.

W Polsce zakon działa zaledwie od kilku lat, w kilkunastu miastach. Rozwija się jednak bardzo szybko, licząc obecnie ok. 1000 członków. Na Śląsku rycerze Kolumba działają w Tychach, Kobiórze i Bielsku - Białej. W Zagłębiu pojawili się już w Czeladzi oraz w Dąbrowie Górniczej.

Idee zakonu Rycerzy Kolumba, a więc: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm, chce w diecezji sosnowieckiej wprowadzić ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, który jest honorowym członkiem tego stowarzyszenia. Teraz Rycerze pojawią się również w Sosnowcu, w Katedrze, by szczególnie mocno wspierać w działalności duszpasterskiej zarówno proboszcza i kapłanów w niej działających, jak i samego ks. Biskupa.

Ks. Kan. Jan Gaik przybliżył zebranym podstawowe informacje o zakonie. Organizację założył amerykański ksiądz Michael J. Mc Givney w 1882 roku. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. Miała przyciągnąć do Kościoła mężczyzn, głównie nowo przybyłych do USA emigrantów. Jego członkowie m.in. finansują łącza satelitarne pozwalające na transmisję na cały świat orędzi oraz mszy papieskich, szczególnie w czasie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Rycerze pokryli koszt odnowienia fasady Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie. Zakon oferuje też usługi m.in. w zakresie ubezpieczeń.

Ks. Gaik wyjaśnił także, kto może zostać Rycerzem. Podkreślił, że mogą nim stać się pełnoletni, wierzący i praktykujący mężczyźni, którzy czują potrzebę pomocy innym oraz pogłębiania swojej wiary. Prosił, żeby dobrze przemyśleć decyzję o wstąpieniu, tak by móc z pełnym osobistym zaangażowaniem wypełniać jego misję.

Kolejne spotkanie odbędzie się 21 marca o godz. 16.00, również w Domu Katolickim.Piotr Dudała

Autor: Piotr Dudała | 06/03/2010

댓글 쓰기…
tahamata
Strachy na lachy. Czerwonemu Zągłębiu w Sosnowcu króluje już od 3 kadencji pan prezydent Kazimierz Górski.

www.sosnowiec.pl/…/k2,32,prezydent…
modernistae prohibere
Niosący światło Zagłębia wdepnął tym artykułem w śmierdzące siarką łajno, które pogrzebie jego szanse na prezia Sosnowca.
BAH
Rycerze z Sosnowca pomagają klerykom

czyli kolejne bajki w kosciołach Zagłębia w przygotowaniu.

...
Wyjazd dla Kleryka to duże doświadczenie praktyczne a i dla młodzieży duża okazja do zdobycia nowych odczuć i wrażeń ....

Jedrek.
Ryczerze Kolumba =ryczerze antychrysta (masonów).
Engel44
Były mason John Salza udzielił wywiadu dwutygodnikowi The Remnant (cytuję za Action familiale et scolaire, czerwiec 2011, nr 215). Podaje, że jest też członkiem Rycerzy Kolumba. Podaje, że kierownictwo tego Rycerstwa jest zdominowane przez masonów i pilnują, by walka z masonerią (jeden z celów tego Rycerstwa) nie była prowadzona. 더보기
Engel44
Polityk promujacy masonskie organizacje -to wstyd dla naszego narodu! Czesc kleru modernistycznego wspiera takie akcje -i to wstyd i bol dla Kosciola! Zakon Rycerzy Kolumba to masonska inicjacja w "niewinnym" przebraniu -wystarczy spojrzec na masonskie godlo tego zakonu.
Nie chcemy na portalu katolickim promowania masonerii! - antychrysta!!
David44PL
Rycerze kolumba to MASONERIA!
Nie dajcie się zwieść!
Polecam lekturę książki "Szatan jest ich Bogiem"

fragment:
"W miejscowości South Bend (stan Indiana), w okresie Wielkiego Postu 1991, katolicy wraz z księżmi oraz wybitnymi członkami ruchu Rycerze Kolumba (Knights of Columbus, znani również jako K of C) spotykali się co tydzień na Postnych Śniadaniach i spotkaniach ekumenicznych z … 더보기
sąsiad od serca
Pewnie niedługo dzięki komuś z internautów, dowiemy się co sądzą o tym ruchu księża egzorcyści. A tym bardziej od osób mających orędzia.
BAH
Awantura o politykę w Kościele
....
Gdy krakowski lider PO, Ireneusz Raś, został usunięty ze zgromadzenia Rycerzy Kolumba za poparcie udzielone ustawie wymierzonej w małżeństwo, kardynał Dziwisz zrobił to co komunistyczni kacykowie: doprowadził do likwidacji całej organizacji. Brat "księdza sekretarza" przestał mieć problem. Nie mogła go wyrzucić organizacja kościelna, której nie ma.
...
sąsiad od serca
Jeśli jakaś nowa grupa w Kościele Św. nie popiera Intronizacji Chrystusa Króla, przyjmuje Komunię Św. na stojąco do rąk od świeckich lub zakonnic to już wszystko wiadomo, że nie stoi za nią Duch Święty. Zwłaszcza w czasie gdy mimo nowej grupy nie ma wzrostu wiary