Clicks1.2K
pl.news
2

Były przewodniczący Instytutu Jana Pawła II: Franciszek po prostu wyrzuca ludzi

Zwolnienie katolickich profesorów Instytutu Jana Pawła II w Rzymie było "skazaniem bez procesu", powiedział jego były przewodniczący, Monsignore Livio Melina, w rozmowie z La Verità 3 sierpnia.

Melina i jego trzech współpracowników zostało zwolnionych przez arcybiskupa Paglię, Wielkiego Kanclerza Instytutu "za niezgodę na konkretną interpretację" Amoris Laetitia Franciszka.

Melina tłumaczy, co oznacza ta decyzja: "nie toleruje się w Kościele takiej interpretacji nauczania papieża Franciszka, która jest zbieżna ze wcześniejszym nauczaniem".

Katoliccy interpretatorzy "nawet tracą prawo do obrony w procesie i – zgodnie z »kulturą wyrzucania« tak często krytykowaną przez papieża Franciszka – po prostu są zwalniani", wyjaśnił Melina.

Grafika: Livio Melina, #newsGnododkkcf
Agata.B
„Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”papiez Franciszek Co to za biskup który nie potrafi się w obronie przed sodomitami posłużyć słowami Jezusa zawartymi w Nowym Testamencie,tylko w niejasny sposób i pokretnie wypowiada się publicznie.Wersety biblijne pewnie sa homofobiczne i antysemickie wg tego staruszka papieza