Clicks57
uk.news

Колишній нунцій в США вважає, що Папа Франциск покривав гомосексуалістів в церкві

22 серпня 77-річний архієпископ Карло Марія Вігано опублікував викривальну заяву на 11 сторінках, в якій він розповів про ситуацію, що склалася навколо 88-річного кардинала Теодора Маккерріка.

Вігано знав про проблему (як мінімум) з 1998 року. У період з 2011 по 2016 рік він займав пост апостольського нунція в США. Він і два його попередника попереджали Святий Престол про проблеми Маккерріка, але так і не були почуті.

За інформацією Вігано, Бенедикт XVI (таємно) заборонив Маккерріку займати будь-яку публічну посаду в 2009 і 2010 роках.

Папа Франциск знімає заборони

Після обрання Папи Франциска, Маккеррік був миттєво реабілітований. Він не тільки продовжив подорожувати, читати лекції і давати інтерв'ю, а й став одним з головних радників Папи Франциска.

У 2014 році Вігано звернувся до свого керівника, кардинала П'єтро Паролін з питанням про те, чи діють обмеження щодо Маккерріка, але той вважав за краще не давати ніякої відповіді.

Віган згадує велику кількість працівників Ватикану, які "знали всі тонкощі ситуації, що склалася навколо кардинала Маккерріка": Уеллі, Бальдіссері, Коккопальмеріо, Палья, Беччу і Мамберті.

Крім того, Вігано вважає, що кардинал Вюрл, який змінив Маккерріка в Вашингтоні, "був у курсі" ситуації, що склалася. Він підкреслює, що останні заяви Вюрла про те, що він нічого не знав, є "сміховинною" і "відвертою брехнею".

Вігано також ставить під сумнів заяви кардинала Фаррелла і кардинала О'Меллі.

Пастка Франциска: "Що ви думаєте про Маккерріка?"

Вігано розповідає про дійсно дивну поведінку Папи Франциска, з яким він вперше зустрівся під час загальних зборів нунціїв 21 червня 2013 року. За день до цього Вігано зустрічався з Маккерріком, якого Папа Франциск прийняв 19 червня. Він прямував до Китаю, і пізніше Вігано дізнався про "давню дружбу" Маккерріка і Берґольйо.

Папа Франциск зустрічався з нунціями по черзі. Коли настала черга Віганр, він гнівно вигукнув: "Єпископи в США не повинні ставати прихильниками ідеології. Вони повинні бути пастирями!"

Здивувавшись такому повороту подій, Вігано попросив про аудієнцію, яка відбулася 23 червня. Під час аудієнції Папу Римського було не впізнати. Він говорив: "Не варто робити американських єпископів прихильниками ідеології. Вони не повинні дотримуватися правих поглядів, як архієпископи Філадельфії. Вони повинні бути пастирями. Крім того, вони не повинні дотримуватися лівих поглядів. Говорячи про ліві погляди, я маю на увазі гомосексуалістів!" - сказав він, піднявши обидві руки вгору.

Папа Франциск запитав Вігано: "Що ви думаєте про кардинала Маккерріка?". Вігано висловив правдиву думку, яку Папа Франциск вважав за краще не помічати, швидко змінивши тему.

Вігано вважає, що це була "пастка". Папа Франциск хотів зрозуміти погляди нового нунція.

Маккеррік був сірим кардиналом Папи Франциска

Вігано знову зустрівся з Папою Франциском 10 жовтня 2013 року. В той день Франциск запитав його: "Що ви думаєте про кардинала Вюрла? Він хороша людина чи погана?".

Вігано розповів Папі Франциску про пасторальну байдужість Вюрла до проблем в університеті Джорджтауна, а також про те, що молодих аспірантів часто запрошували до Маккерріка. Як і минулого разу, Папа Франциск ніяк не відреагував на отриману інформацію.

Вігано пояснює, що Маккеррік і кардинал Марадьяга були (і залишаються) "сірими кардиналами, що відповідають за призначення на посади в Римській Курії і в США". Разом з Вюрлом вони організували призначення Купіча в Чикаго і Тобіна в Ньюарку.

Папа Франциск повинен піти у відставку за приховування порушень

Вігано приходить до висновку, що Папа Франциск знав про порушення Маккерріка, і вважав за краще покривати його:

"Він не звернув уваги на санкції Папи Бенедикта, і зробив його своїм радником разом з кардиналом Марадьяга".

Зображення: Carlo Maria Viganò, © lifesitenews.com, #newsGcravpggjz