Clicks6.2K
pl.news
81

Franciszek: Kościół musi pozwolić "odejść" tradycjom

Kościół potrzebuje "odwagi", by pozwolić odejść tradycjom, powiedział papież Franciszek w czasie mszy dla Caritas Internationalis 23 maja.

Punktem początkowym była decyzja Rady Apostołów (Dz 15), że poganie przyjmujący wiarę nie muszą najpierw przechodzić na Judaizm.

Franciszek wywnioskował stąd, że Chrześcijanie "zostawili za sobą" ważną tradycję religijną i dawny nakaz. Ale to nieprawda: te nie zostało "zostawione za sobą", tylko spełnione.

Franciszka poniosła fantazja, kiedy powiedział, że wcześni Chrześcijanie nie potrzebowali "sterty doktryn i tradycji", a tylko ogłoszenia, że "Bóg jest miłością", bez względu na to, że doktryna katolicka nie może być dziś i wcześniej nigdy nie była sprowadzana do sloganu.

Franciszek spekulował, że Chrystus nie powiedział uczniom wielu rzeczy, by Kościół nauczył się "wyrzekania się pragnienia jasności i porządku".

To też nie jest prawdą: Chrystus przyrzekł apostołom, że Duch Święty nauczy ich :wszystkiego", a zmieszanie i nieporządek są znakami diabła.

Tak czy inaczej, Franciszek ma rację: musi wyrzec się swoich przenoszonych tradycji, które przywiodły Kościół na skraj zatracenia.

#newsOkahqdbhby
Franciszek: Kościół musi pozwolić "odejść" tradycjom----- Lepiej zebys to ty odszedl franek i juz nie moncil --- MASONIE--z piekla rodem
Vittorio,Andreas likes this.
"Ale własnoręcznie zmajstrowany Kościół nie może stanowić nadziei." - papież Benedykt XVI

Read more: www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-…
niewolnicaMaryi and 2 more users like this.
niewolnicaMaryi likes this.
OtworzOczyIDusze likes this.
Vittorio,Andreas likes this.
Nie słucham tego człowieka, czytam Pismo Święte - to fundament wiary po wszystkie czasy, szczególnie ostateczne.
Vittorio,Andreas likes this.
Tego człowieka nazywasz autorytetem kościoła? Dla mnie jedynym żyjącym papieżem jest Benedykt XVI. Tak wierzę w Pismo Święte, na tym świecie są rzeczy, których ludzki umysł nie jest w stanie objąć własnym rozumem. Pozdrawiam :)
icowałek
No i jak nie zgodzić się z tymi co mówią że jest HERETYKIEM!?
Vittorio,Andreas likes this.
Ten facet to juz sam nie wie co mowi paploczy bo paploczy ale nic konkretnego nie ma
Vittorio,Andreas likes this.
PiotrM
Jeśli wypowiedział te słowa co są w tytule to jawnie zaprzeczył że wierzy w Ewangelie. Św. Paweł mówi: jeśli nie wiecie co macie robić musicie wrócić do Tradycji. Powiedzcie że to nieprawda.
Weronika....S and 3 more users like this.
Weronika....S likes this.
m.rekinek likes this.
Vittorio,Andreas likes this.
turysta569 likes this.
Największą ,,odwagę,, miał zdecydowanie ten, który pierwszy wystąpił przeciwko Bogu. A potem tego typu odwagę mieli wszelkiego rodzaju heretycy. Nie radzę jednak tego naśladować, bo to raczej bunt niż odwaga i perspektywa pobytu w piekle, w przypadku braku nawrócenia. Radzę raczej dla bezpieczeństwa własnej duszy mięć odwagę obrony tychże tradycyjnych wartości, czyli Świętego Kościoła, Matki …More
Największą ,,odwagę,, miał zdecydowanie ten, który pierwszy wystąpił przeciwko Bogu. A potem tego typu odwagę mieli wszelkiego rodzaju heretycy. Nie radzę jednak tego naśladować, bo to raczej bunt niż odwaga i perspektywa pobytu w piekle, w przypadku braku nawrócenia. Radzę raczej dla bezpieczeństwa własnej duszy mięć odwagę obrony tychże tradycyjnych wartości, czyli Świętego Kościoła, Matki Naszej, jak to określają kapłani Bractwa Piusa X oraz walki z modernizmem, bo odejście tradycji to modernizm. A to co mówi Franciszek o początkach chrześcijaństwa nie było żadnym odchodzeniem od tradycji chrześcijańskiej, tylko jej właśnie wstępnym kształtowaniem.
OtworzOczyIDusze and one more user like this.
OtworzOczyIDusze likes this.
turysta569 likes this.
alex 7 likes this.