Clicks32
szuirad1

Trwa akcja ratunkowa w kopalni „Zofiówka”. Nie ustają również modlitwy w intencji górników

Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy w kopalni „Zofiówka” wzrosła do dwóch. Nadal trwają jednak poszukiwania pozostałych górników. Nie ustają także modlitwy w intencji poszukiwanych oraz tragicznie zmarłych.

Do kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju przyjechał w niedzielę prezydent RP Andrzej Duda, a także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wspólnie modlili się z rodzinami górników, poszkodowanych wskutek sobotniego wstrząsu o sile ponad 3 stopni w skali Richtera. Natomiast już w sobotę wieczorem w parafii Dubielec, na której terenie leży kopalnia, odprawiono Mszę w intencji górników.

Również w sobotę wieczorem abp Skworc wystosował do diecezjan specjalny komunikat, w którym prosi o modlitwę za górników oraz za powodzenie akcji ratunkowej. „Jak zawsze w przypadku katastrof górniczych, tak i tym razem, na informację o wstrząsie na kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju, Kościół na Górnym Śląsku odpowiada intensywną modlitwą” – pisał hierarcha.

Jego apel wciąż pozostaje aktualny. Modlitwy potrzebują zarówno poszukiwani górnicy, jak i ci, którzy zginęli. Otoczmy modlitwą opieką również ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy poszkodowanym oraz rodziny ofiar tragedii.

W sobotę w kopalni „Zofiówka” miał miejsce wstrząs o skali ocenianej powyżej 3,5 stopnia w skali Richtera. Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon mówi, że był on najsilniejszy w historii kopalni. – Miał on energię stanowiącą 40 proc. energii wszystkich wstrząsów od 1989 roku – tłumaczy.

Źródło: KAI / rmf24.pl
MWł

Read more: www.pch24.pl/trwa-akcja-ratu…