Clicks766
Victory
3

Výzva biskupu Schneiderovi

Vážený pane biskupe,
veřejně jste upozornil na heretickou formulaci v prohlášení podepsaném Františkem v Abu Dhabi. Pravdivě jste vyjádřil, že věta o moudré Boží vůli a různosti náboženství „vyvolává rozpory a heretické interpretace“.
Při Vašem setkání s Františkem ve Vatikánu 1. 3. 2019 jste ale nepřistupoval k herezi tak, jak církev vyžaduje. Byl jste povinen Františkovi jasně povědět, že nestačí vést soukromý, srdečný rozhovor, ale že František je povinen před celou církví odvolat heretickou formulaci. Přesně to vyjadřuje prof. J. Seifert, když poukazuje na to, že Františkova korektura je zcela nedostatečná, protože falešné a zcela neúnosné veřejné prohlášení není možno opravit pouze soukromou poznámkou, nýbrž musí být provedeno veřejné odvolání.
Bohužel, Vy jste tento postoj nezastával, a tím jste zmátl pravověrnou katolickou veřejnost, která Vám důvěřovala. Navíc jste vyjádřil, že jste v bratrském vztahu jednoty s Františkem, a přitom ani dodatečně netrváte na jasném a nekompromisním požadavku adekvátního pokání z jeho heretických formulací. To je bohužel podstata Vaší duchovní schizofrenie.
Proto Vás vyzýváme, abyste aspoň dodatečně vyslovil konkrétní požadavek, aby František svou heretickou formulaci veřejně odvolal, anebo rezignoval z papežského úřadu, tak jako na tom bezpodmínečně trvá arcib. Vigano. Svým dvojznačným postojem zatím více blokujete reformu církve než zjevný heretik kard. Marx svými herezemi.

Za Byzantský katolický patriarchát

+ Metoděj
Biskup-sekretář

18. 3. 2019
Zedad and 2 more users like this.
Zedad likes this.
krumpeľ likes this.
Bohumila likes this.