Język
Wyświetlenia
857
pl.news 8 1

Franciszek: kardynał Lehmann "ukształtował życie [umierającego] niemieckiego Kościoła"

Zmarły 11 marca kardynał z Mainz, Karl Lehmann, "pomógł ukształtować życie Kościoła", napisał papież Franciszek. Stwierdził on, że jego "serce było zawsze otwarte na pytania i wyzwania jego czasów".

Lehmann objąć diecezję Mainz w 1983 roku, kiedy liczyła ona prawie milion katolików i 560 księży diecezjalnych. Odchodząc, zostawił w 2016 740 00 osób i 396 księży.

Lehmann był przyjacielem możnych tego świata. W gronie jego znajomych znaleźli się Jean-Claude Juncker, Angela Merkel i wiele innych osób. Uhonorowali go oni ponad 31 nagrodami, w tym medalem Marcina Lutra, na który w pełni zasłużył.

Fakt, że dwóch znanych heretyków, Lehmanna i Waltera Kaspera uczyniono kardynałami w 2001 roku rzuca cień na dziedzictwo Jana Pawła II.

Grafika: Karl Lehmann, © Raimond Spekking, CC BY-SA, #newsTbhdmtsdqz
pl.news wspomniał ten post w Koncerwatywny kardynał Müller zrobił ultraliberalnego kardynała Lehmanna świętym.
W obronie Tradycji Kościoła
34 14 minuty temu

Spowiednicy nie są wszechwiedzący
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Św. Robert Bellarmin cytaty 3 o posłuszeństwie wobec papieża
ŚW. .Robert Bellarmin Data urodzenia: 4. Październik 1542 Data zgonu: 17. Wrzesień 1621 Robert Bellarmin, właśc. wł. Roberto Francesco Bellarmino – włoski jezuita, kardynał, inkwizytor. Święty Kościoła … Więcej
predex
KOsciół juz dawno zatracił umiejetność wyboru świetych biskupow.

Kiedy,s robili to wierni.

Żywot świętego Aleksandra,
biskupa i Męczennika

(Żył około roku Pańskiego 300)

Gdy w Komanie, w Azji Mniejszej, miano przystąpić do obioru nowego biskupa, udano się z prośbą do świętego Grzegorza cudotwórcy, biskupa w Nowej Cezarei, aby naznaczył odpowiedniego męża. Święty Grzegorz przybył osobiście do … Więcej
Irenikus
"Uhonorowali go oni ponad 31 nagrodami, w tym medalem Marcina Lutra, na który w pełni zasłużył" Zgadzam się w 100%
VRS
@EON

Lehman, Bergoglio, Kasper, Danneels, Martini. Schoenborn, Murphy O Connor, etc. Dużo tych zaskoczeń. Co do Marcina Lutra to pierwsze oficjalne pismo z Watykanu w jego sprawie po potępieniach w XVI w. sporządził papież Jan Paweł II z okazji 500-lecia urodzin herezjarchy.
EON
Podczas konsystorza papież Jan Paweł II był bardzo zaskoczony, że Lehman został kardynałem.
........skończyło sie wojowanie dla szatana !