Clicks24
lv.news

Otrais kadrs: Josefs Seiferts norāda uz Abū Dabī deklarācijas šausmīgajām sekām

Pāvesta Franciska Abu Dabī deklarācija nozīmē “kristietības beigas” un ir „visu ķecerību ķecerība”, filozofs Josefs Seiferts stāstīja Gloria.tv (video vācu valodā ir redzams zemāk).

Deklarācija apgalvo, ka Dievs grib reliģiju daudzveidību.

Tomēr 1. martā Francisks paskaidroja bīskapam Atanācijam Šnaideram, ka viņš domāja tikai par Dieva pieļaujamo gribu ("Dievs ļauj"), nevis viņa pozitīvo gribu ( "Dievs grib").

Seiferts šo skaidrojumu sauc par “nepietiekamu”, jo “pilnīgi nepieņemama” deklarācija nevar tikt labota ar privātas sarunas palīdzību, tā ir jāatceļ publiski.

Turklāt Francisla paskaidrojums ir nepareizs, jo nav vajadzīgs svinīgs paziņojums, lai norādītu, ka nekas nepastāv un ko Dievs nav "atļāvis", ieskaitot Sātana krišanu vai miljonu iznīcināšanu Aušvicē, skaidro Seiferts.

Viņš sniedz piemēru: „Iedomāsimies, ka pāvests būtu teicis: „No radīšanas Dievs gribēja vīrieša un sievietes daudzveidību un miljonu slepkavību Aušvicē.” Tad visa pasaule būtu šokā un sāktos pāvesta vajāšana par šādu briesmīgu paziņojumu."

Dieva lielo ļaunumu pieļaušana ir pilnīgi atšķirīga no viņa radošās un pozitīvās gribas, „abus nevar pieminēt vienā un tajā pašā teikumā.”

Attēls: Josef Seifert, #newsZagztjysrp