Język
Wyświetlenia
255,4 tys.
euzebiusz 7 6

Mamy rekord! Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków!

Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny. Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę. Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami. Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0. Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości. Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup „Złoty Melon” => Firma krzak „Mrówka Cała”. W dwóch pierwszych elementach nie zmienia się nic od 11 lat, ale trzeci to moja porażka, ponieważ dosłownie skupiłem się na „mrówce”, nie mając pojęcia o istnieniu słonia. Żyjemy w czasach komiksowych, kultura obrazkowa przemawia do przeciętnego odbiorcy bardziej, niż najprostsze zdanie. Przepraszam wyrobionych Czytelników za użycie tego narzędzia, ale celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszego odbiorcy, któremu rzecz trzeba wyłożyć łopatą, inaczej nie pojmie w czym uczestniczy. Pełen schemat wygląda tak.

Czas przedstawić poszczególne postaci z tej układanki.

Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki„Złoty Melon”, dyrektor graficzny „Złotego Melona”, właściciel firmy „Jasna Sprawa”, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki „Mrówki Całej”, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy „Tabasco”, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.


Lidia Niedźwiedzka Owsiak – członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki „Złoty Melon”, właścicielka firmy „Mrówka Cała”, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy „Tabasco”, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy „Feel Mint Production”.

Jacek Stachera - Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.

Aleksandra Owsiak – córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, była pracownica WOŚP, obecna pracownica firmy „Tabasco”, partnerka Jacka Stachery, matka jego dziecka.

Ewa Owsiak – młodsza córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, właścicielka „Feel Mint Production” firmy bez telefonu i strony internetowej, zajmującej się tym samym, czym zajmują się wszystkie pozostałe firmy Owsiaków.

Jak to działa?

Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup "Złoty Moelon", która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.

Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.

Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.

Z tym samym Struzikiem Owsiak ostatnio uroczyście wręczał szpitalowi sprzęt medyczny.


Owsiak żyje z władzą i dzięki władzy, ale w czasie wizyty u Komorowskiego, to Stachera zarządzał całym cyrkiem i to jego praktyk mają dość byli i wycofujący się sponsorzy „Przystanku Woodstock”, jednak o tym w kolejnych odcinkach.

Aleksandra Owsiak

Ewa owsiak

Jerzy Owsiak

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

kontrowersje.net/tagi/jacek_stachera

6
Napisz komentarz
Vodyy
No i nic się nie dowiedziałem hm 24 mln dostał rydzyk od pisu gdy tylko PiS przejął władze Dla mnie Owsiak robi coś co żadna fundacja nie potrafi zrobić Dlatego jest taka nagonka na Owsiaka gdyż nikt nie umie znalesc sposobu by położyć łapę na kasie która Owsiak zbiera na wielką orkiestrę Niestwty próbuje się niszczyć wszystko co polskie co nasze WOŚP stadniny typowe prlowskie techniki dajcie … Więcej
Napisz komentarz
Jagod12
A może by tak szczegółowo finanse rydzyka prześwietlić, który nigdy nie miał kontroli skarbówki i zagarnął pieniądze zbierane na stocznię! A jest jednym z najbogatszych Polaków i ciągle do niego idą nasze podatki!
Napisz komentarz
Istotę firm które są własnością (różnych) Fundacji w Polsce napisałem, a teraz sprawa zatrudniania w nich założyciela i jego bliskich:
Gdyby to miało być naganne, to należałoby napiętnować wszystkie Rodzinne firmy w Polsce - przecież to samo robi Blikle, Grycan, Sowa i tysiące innych. Zatrudniają członków swoich rodzin do ich obsługi biznesowej. No NORMALNE, nie naganne. To nie Państwowa spółka, … Więcej
Napisz komentarz
Żadna Fundacja w Polsce nie może prowadzić działalności gospodarczej, dzięki której mogłaby choćby drukować plakaty, ulotki, pamiątki itd. Dlatego Fundacje zakładają sobie mniejsze firmy (które są ich własnością) do tego typu działań NA SWOJĄ RZECZ. Takimi firmami są właśnie Melon i Mrówka. To jest w pełni NORMALNE. Zysk tych firm jest własnością Fundacji i wlicza się do sumy Przychodów ( = $ na … Więcej
Napisz komentarz
predex
Niestety cały ten tzw polski rock lat 70, to jedno wielkie kanalizowanie młodego pokolenia przez komuchów, tam nie było nic nigdy patriotycznego w tych piosenkach, trochę się nie dawałNiemen.
Po upadku komuny , jako postkomuna przejął to wszystko Owsik,synek policjanta.
Napisz komentarz
predex
to nagroda za deprawowanie polskiej młodzieży i trzymanie jej pod kontrolą komuchów.
Napisz komentarz
Traper
co z tego, chroniony przez tamtych, a jeszcze lepiej - przez tych, nic mu się nie stanie, choćby okradł całe społeczeństwo.
Napisz komentarz