Język
Wyświetlenia
1,9 tys.
pl.news 1

Watykański komisarz we włoskim Familia Christi

Rozkwitająca wspólnota rytu trydenckiego, Familia Christi, została objęta przez kardynała Luisa Ladarię, prefekta Kongregacji Doktryn Wiary w dniu 1 grudnia objęta zarządem komisarycznym. Pogłoski o tym, że tak się stanie, krążyły już od miesięcy.

Teraz nowym przełożonym Familia Christi będzie biskup pomocniczy Rzymu, Daniele Libanori SJ (65). Dotychczasowego przełożonego usunięte.

Familia Christi to organizacja, którą założył wspaniały włoski biskup Luigi Negri z Ferrary we Włoszech. W lutym 2017 papież Franciszek wysłał go na emeryturę natychmiast po osiągnięciu przezeń 75 roku życia.

Już rok później rozpoczęły się prześladowania Familia Christi przez Watykan - doszło do wizytacji i procesu "zbierania informacji".

Nowy komisarz musi określić "możliwe przyszłe drogi" dla grupy [np. czy Watykan chce zniszczyć Familia Christi, czy przekształcić w coś innego].

W 2013 Familia Christi przyjęła grupę nowicjuszy franciszkańskich od Niepokalanej, którzy odeszli ze swojego zgromadzenia, zanim w lipcu 2013 objęto je zarządem komisarycznym. To bardzo rozzłościło Watykan.

W ostatnich latach Franciszek dobił kilka rozkwitających wspólnot takich jak Bracia Franciszkanie Niepokalanej, Siostry Franciszkanki Niepokalanej, Siostry Mniejsze Marii. Były one "winne" bycia katolickimi.

#newsBiwxomurje

Napisz komentarz
WlodzimierzO
Znowu te "SJ" do tego widać jak szary atakuje Maryję.
Napisz komentarz