Clicks215
Peter(skala)

Ktorí poslanci podporujú cudzie sekty na Slovensku? Stále tí istí dvaja: Osuský a Dostál

Bratislava 18. júla 2019 (HSP/Foto:HSP)

Volá sa Li Hongzhi a v roku 1992 založil hnutie Falun Gong, volané aj Falun Dafa. O sebe tvrdí, že má zázračné sily a je spasiteľ ľudstva. Podľa neho je jeho učenie nadradené vede. On sám je najvyššia osvietená osoba vo Vesmíre

Na snímke členovia Falun Gong

V roku 1999 bolo toto hnutie v Číne zakázané. Preorientovalo sa preto na Západ, kde ho hlavne v USA s radosťou prijali, pretože im dobre slúži na podvrat v Číne. Pomocou Falun Gong sa snažia pôsobiť na širokú čínsku emigrantskú populáciu na Západe. Snažia sa využiť ich potencionálnu stratenosť a ponúknuť im svoju sektu ako ochranu – nie veľmi sa im ale darí.

Vo štvrtok bolo práve 20 rokov, čo bola sekta vo svojej domovskej krajine Číne zakázaná, a tak bola pred Čínskym veľvyslanectvom v Bratislave usporiadaná akože protestná demonštrácia. Pozor – demonštrovať neprišiel ani jeden z etnických Číňanov. Pri plote stálo len zo desať etnických Slovákov. Plus dvaja, ktorí prišli týchto desiatich dirigovať a rečniť im – poslanci Peter Osuský a Ondrej Dostál.

Dvaja, ktorí sa nikdy nestarajú o slobodu náboženstva na Slovensku – naopak, ku kresťanstvu zaujímajú skôr negatívny prístup a preto ich takmer určite neuvidíme ani na sobotňajšom pochode Hrdí na rodinu. Naopak, Osuský a Dostál asi nevynechajú žiadnu príležitosť, aby prišli podporiť hocakú sektu aj z druhej strany sveta. Napríklad teda Falun Gong alebo aj spolitizovaný tibetský budhizmus – predpokladom bude asi to, že obe majú svojich vodcov často v Amerike a že produkujú až fantazmagorické kritiky o svojom prenasledovaní Číňanmi.

Nemienim tu riešiť politiku Číny, ktorá je komplexná a nedá sa zjednodušiť na slová dobro a zlo. Ich zákaz hnutia Falun Gong je aj dôsledok vnútorných politických bojov o moc. Nemienim ani hľadať jedinú pravdu o sekte Falun Gong, nemienim súdiť a odsudzovať – len predpokladám, že ako v každej sekte, aj v tejto sú hlavne ľudia nevediaci si ináč rady so životom, v ktorom sa ocitli. Našťastie to nie sú naše každodenné problémy a počet ich členov na Slovensku je minimálny. Čo sa nás ale určite týka, to je verejná aktivita našich poslancov.

Vie napríklad poslanec Dostál, ktorý sa nedávno predviedol na uliciach v ženských šatách, že Falun Gong je prísne proti homosexualite, aj proti predmanželskému a nemanželskému sexu? Vie, že podľa tejto sekty “Boh vymaže homosexualitu a homosexuáli sú démonickej podstaty”? A vie poslanec Dostál, ktorý skladal svoj poslanecký sľub so žltou židovskou hviezdou na hrudi, že učenie Falun Gong je tvrdo proti miešaniu rás?

A vie poslanec Osuský, že podľa Li Hongzhiho sú “medzirasové vzťahy symptómom morálnej degenerácie”? Vie poslanec Osuský, že podľa učenia Falun Gong idú ľudia s rôznou farbou kože do rozdielneho neba a miešanci teda nemôžu ísť do neba, lebo pre nich žiadne nie je? Vie toto bývalý prorektor univerzity Komenského a schvaľuje to?

A na druhej strane, vedia vôbec členovia Falun Gong, aký “morálny” človek im vlastne reční na ich politických akciách?

Peter Vanád