Język
Wyświetlenia
1,7 tys.
ewaboryk 2

Kanada: szpital zaoferował pacjentowi eutanazję zamiast opieki medycznej

Fot. MAXPPP/Forum

Eutanazja zamiast domowej opieki medycznej – takie rozwiązanie zaproponował jednemu z pacjentów w Kanadzie szpital w Ontario. Roger Foley to 42-letni mężczyzna cierpiący na rzadką i nieuleczalną chorobę neurologiczną, ograniczającą jego poruszanie się.

Roger Foley wysłał do krajowej stacji telewizyjnej nagrania, na których personel szpitala oferuje mu tzw. asystowane samobójstwo zamiast pomocy medycznej. „To jest prawda o tym, co dzieje się w Kanadzie odnośnie do eutanazji bez zabezpieczeń, w połączeniu z brakiem koniecznej opieki, która nie jest zapewniana cierpiącym” – powiedział poszkodowany pacjent.

Na jednym z nagrań mężczyzna dowiaduje się od pracownika, że jeżeli zostanie w szpitalu, będzie musiał płacić 1,5 tys. dolarów dziennie za opiekę. Foley określa to jako wymuszanie pewnych działań. Na pytanie, jak wyglądają jego perspektywy na przyszłość, otrzymał odpowiedź: „To nie moja sprawa, ale moim zadaniem było porozmawiać z tobą, czy jesteś zainteresowany asystowaną śmiercią”.

Roger Foley, który jest przykuty do łóżka od dwóch lat, tak podsumował swoją sytuację: „Nie otrzymałem pomocy, która ulżyłaby mi w cierpieniu, lecz jedynie propozycję asystowanej śmierci. Czas, który mi pozostał, chciałbym przeżyć z godnością i na tyle samodzielnie, na ile jest to możliwe. Niech społeczeństwo usłyszy prawdę, póki mój głos może być jeszcze słyszany”.

Jak wynika z oficjalnych statystyk, w Kanadzie w wyniku eutanazji zabito już 3,7 tys. osób. „Medycznie wspomaganą śmierć”, jak określana jest ona w kanadyjskim prawie, dopuszczono w 2014 r. w Quebecu, a dwa lata później zalegalizowano ją w całym kraju. Teoretycznie wymogi, które muszą być spełnione, aby skrócić życie pacjenta są restrykcyjne, w praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej.

Źródło: KAI

WMa

Read more: www.pch24.pl/kanada--szpital…
Piotr2000
Kanada idzie w BARDZO ZLYM, bo satanistycznym KIERUNKU.
Silna masoneria, lewicowe/komunistyczne skrecenie wladz,
jawna juz walka z Bogiem i Kosciolem swietym na kazdym poziomie zycia spolecznego i indywidualnego. Premier Kanady, Justin Trudeau janie wspierajacy mordowanie poczetych dzieci /dla przykladyu 9 marca 2017, Dzien Kobiet, premier oswiadcza, ze ze spolecznych pieniedzy przekazuje 650 … Więcej