Język

KEP: Centralne obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji odbędą się w Warszawie

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO Modlitwy, nabożeństwo, koncerty, wystawy, warsztaty, szlak ewangelicki, gra miejska, spotkania w parafiach, dyskusje, videomapping…
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w POZNAŃ: XVI Ekumeniczne Święto Biblii z udziałem Metropolity Poznańskiego - Arcybiskupa Stanisława ….
ŚW.FILOMENA
Prezentacja programu centralnych obchodów reformacyjnego jubileuszu odbyła się na konferencji prasowej zorganizowanej w sekretariacie Episkopatu Polski.
ŚW.FILOMENA
Podczas nabożeństwa w Cieszynie prymas Polski abp Wojciech Polak podziękował za to, że jako przedstawiciel Kościoła rzymskokatolickiego może być w tym dniu z ewangelikami, by wspólnie spojrzeć na drogę przebytą przez ostatnie 500 lat.
ŚW.FILOMENA
Do stolicy przyjadą goście z Polski, Europy i świata. Podczas uroczystej sesji na Zamku Królewskim swoją obecność zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda. Wykłady wygłoszą sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej ks. dr Martin Junge oraz prof. Jerzy Buzek, najbardziej znany polski luteranin.