Język
Wyświetlenia
604
jamciok

Dwóch agentów moSSadu zajmujących się wynaradawianiem i mordowaniem Polaków świetnie się czuje w Rodzinie RM! / CO WY NA TO?

JONNY DANIELS: CZUJĘ SIĘ CZĘŚCIĄ RODZINY RADIA MARYJA

29 stycznia 2017 20:35/w Informacje, Polska
Radio Maryja


To dla mnie zawsze wspaniałe móc przyjechać tu, do Torunia, spędzić czas z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, odwiedzić Kaplicę Pamięci – mówił Jonny Daniels, prezes fundacji „From The Depths”, po kolejnej, trzeciej już, wizycie w Radiu Maryja.


Przebywający w Polsce prezes fundacji zajmującej się odszukiwaniem „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” i nagłaśnianiem ich historii, odwiedził m.in. funkcjonującą przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Kaplicę Pamięci.

– Ta kaplica jest jedynym takim miejscem na świecie, które upamiętnia chrześcijan, którzy oddali swoje życie, żeby ratować Żydów. My Żydzi powinniśmy się tutaj codziennie modlić, codziennie zapalać świeczki. I dlatego chcę tutaj przywozić ludzi. To przełamuje pewne granice i buduje lepsze relacje między nami – Polakami i Żydami – zaznaczył.
Jonny Daniels spotkał się też w Radiu Maryja z założycielem i Dyrektorem rozgłośni, o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, którego odwiedził wraz z izraelskim parlamentarzystą Orenem Hazanem.

– Szczególnym zaszczytem jest możliwość przywiezienia tutaj na miejsce członka Knesetu. To dla mnie emocjonalne przeżycie – móc odwiedzić to miejsce, kaplicę i o. Tadeusza Rydzyka CSsR – podkreślał Jonny Daniels w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam.

Pytany o rzekomy antysemityzm Radia Maryja, szef „From The Depths” odpowiedział: „Ludzie zawsze atakują tych, którzy odnoszą sukces (…). To, co dzieje się z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, Radiem Maryja, TV Trwam, to parodia, to niewłaściwe”.

– Ja czuję się częścią Rodziny Radia Maryja. Bardzo się nią czuję. Gdzie udam się w Polsce, to ludzie rozpoznają mnie z występów w Radiu Maryja. Tej relacji nie da się złamać – podkreślił Jonny Daniels.

Gość Radia Maryja miło wspominał też swoją podróż do Polski Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.
– Dwa dni temu były obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu i dzięki współpracy z instytutem Adama Mickiewicza ten lot na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT był wyjątkowy. Dla wszystkich pasażerów zostały zostawione książki opowiadające historię Sprawiedliwych. (…) To była niewiarygodna okazja, żeby pokazać światu, jak otwarta jest Polska, jak połączeni jesteśmy. I powinniśmy razem pamiętać: w czasie wojny, w czasie Holokaustu zginęło co najmniej 9 milionów ludzi – 6 milionów Żydów i 3 miliony Polaków – chrześcijan. To 6 milionów Polaków – 3 miliony polskich Żydów i 3 miliony Polaków – katolików. I to liczby, które musimy zapamiętać. Tak, jak żyliśmy, jedliśmy razem, tak samo umieraliśmy razem. I dzięki tym dzisiejszym inicjatywom znowu możemy czuć się razem – podkreślił Jonny Daniels.

www.radiomaryja.pl/…/jonny-daniels-c…

Napisz komentarz …
jamciok wspomniał ten post w Życzenia Bożonarodzeniowe 2017: ks. bp Wiesław Mering.
"To była niewiarygodna okazja, żeby pokazać światu, jak otwarta jest Polska, jak połączeni jesteśmy."
---
Katolicy połączeni żydami, którzy złorzeczą Jezusowi Chrystusowi i jego świętemu Kościołowi? Krzyże też pozdejmowaliście by nie obrazić żydów? Żydzi waszymi bogami. Więcej
jamciok lubi to. 
ZBM
Najpierw środowiska żydowskie nie chciały dopuścić do powstania kaplicy polskich katolików ratujących żydów. Ich wizytówką był wtedy prof. Jan Harman i GW. Kiedy jednak nie powstrzymali o. Tadeusza Rydzyka i kaplica upamiętniająca Polaków, narażających życie swoje i swoich rodzin dla ratowania polskich żydów, została zmaterializowana, Żydzi przyszli po rozum do głowy i wystawili do rozgrywania … Więcej
Paradisso lubi to. 
chemikus
Otwartość ponad Chrystusa???

To była niewiarygodna okazja, żeby pokazać światu, jak otwarta jest Polska, jak połączeni jesteśmy.

Dziś żydostwa nie możemy nawracać, a jednak Radio Maryja powinno pokazać żydowskim gościom, że ratunek dla ich ziomków wynikał z wiary Polaków w Zbawiciela, który oddał życie za grzeszników. Ten niedościgniony wzór miłości chrześcijańskiej realizowali w czasie … Więcej
jamciok
To się bierze we dwa kije! Zgadza się?
jamciok
Za przeproszeniem, żydoqrwy nie zasypują tu przysłowiowych gruszek w popiele