Clicks101
tr.news

Mazlum Pastörün Cenaze Töreni

AsiaNews.it internet sitesinin haberine göre, hayatını kaybeden Çin'in Tientsin kenti yeraltı Piskoposu 92 yaşındaki Stephanus Li Side 8 Haziran'da toprağa verildi.

Polisler, piskoposun Komünist rejim tarafından tanınmaması nedeniyle doğabilecek herhangi bir hürmet göstergesini bastırmak için fazla mesai yaptı.

Sol üstte: Piskoposun bedeni cam tabutun içine yerleştirildi. Cenaze salonuna sadece rejim rahiplerinin girmesine izin verildi. Ayrılırlarken, bazı inançlılar onlara hain diyorlardı.

Sağ üstte: Piskoposluk bölgesinin her yerinden gelen sıradan Katolikler başsağlığı diledi. Sonunda yetkililer, tesisi “güvenlik nedeniyle” kapattı.

Sol altta: Kendisini piskopos olarak tanıtmasına izin verilmeyen yeraltı Yardımcı Piskoposu Shi Hongzhen, hastanede ziyaret ederken.

Sağ altta: Piskoposun cesedi rejimin emriyle yakıldı. Esas olarak Li Side ile bağlantısı olmayan rejim rahiplerinin mezarlığa girmesine izin verildi. Cenazeden ayrıldıkları esnada sohbet etmeleri ve gülüşmeleri inançlıları kızdırdı.

Resim: AsiaNews.it, #newsJxttkblysl