Pozretia1,2 tis.
csk.news
21

František chcel aby konkubína biskupovi "pomohla rozmýšľať"

Arcibiskup Jorge Bergoglio mal úzke vzťahy s rozvedenou a matkou šiestich detí Clelia Luro (+2013), konkubína zbožného argentínskeho biskupa Jerónima Podestá (1920-2000).

Podestá bol menovaný biskupom v septembri 1962 spolu s neskoršími kardinálmi Pironio a Quarracino a stal sa biskupom Avellaneda. V roku 1967 si začal aféru s Luro, s ktorou sa civilne zosobášil v roku 1972. Podestá bol nadšeným podporovateľom Druhého Vatikánskeho Koncilu.

Nikdy nebol "laikizovaný" a stal sa prezidentom nejasnej "Latinsko-Americkej Federácie Ženatých Kňazov", bojujúc za zrušenie celibátu a zavedenie ženského "kňazstva".

Keď Podestá umieral, arcibiskup Jorge Mario Bergoglio v Buenos Aires vyšiel k nemu a jeho žene.

Andrea Tornielli, nová redakčná riaditeľka Vatikánskych Médií, napísala v novembri 2013, že Bergoglio zostáva v kontakte s Luro, ktorý jej voláva aj po tom, ako sa stal pápežom.

V jednom z jej posledných rozhovorov Luro povedala, že František kedysi povedal, že jej úlohou je "pomôcť mu premýšľať".

Obrázok: Jerónimo Podestá, Clelia Luro-Podesta, Jorge Bergolio, #newsIbrmkoobne
Bohumila
Pravdivě informovat je nutné, ač je smutné, že dnešní okupant a vládce Vatikánu Bergoglio (František) má za přátele ZEJMÉNA NEKAJÍCÍ těžké hříšníky.
Libor Halik sa to páči.