Jazyk
Pozretia
1,8 tis.
csk.news 24

Pluralizmus náboženstiev je "vôľa Božia" - pápež František

"Pluralita a rozmanitosť náboženstiev, farby, pohlavia, rasy a jazyka sú Božou vôľou."

Toto tvrdenie je súčasťou medzináboženského dokumentu z 4. februára podpísaného pápežom Franctišekom a veľkým imámom Al-Azhara Ahmada Muhammada Al-Tayyiba, ktorý je považovaný za jedného z najslobodnejších sunnitských duchovných v Egypte.

Podľa Genesis 11 Boh chcel jazykové rozdiely ako trest za hriech.

Dokument ďalej hovorí, že "božská múdrosť je zdrojom, z ktorého pochádza právo na slobodu viery a slobodu byť odlišným".

To znamená, že František považuje aztécke obetné obrady za náboženstvo, ktoré si Boh želal, rovnako ako islam alebo judaizmus, ktoré jednoznačne odporujú Cirkvi, pokiaľ ide o Svätú Trojicu a Kristovo božstvo.

Tvrdenie, že "Boh" si želá existenciu vzájomne vylučujúcich náboženstiev, naznačuje, že Františkov "Boh" si rovnako želá pravdu a jeho popieranie, a preto ako diabol, aj princíp protikladov.

#newsVzutsgjknp
csk.news zmienil tento príspevok v František hovorí, že jeho medzináboženské rúhania pochádzajú "z Druhého Vatikánskeho Koncilu".
apredsasatoci
Jezis povedal: JE DOKONANE! to znamena, ziadny pluralizmus! ziadna demokracia! ziadny liberalizmus! SPRAVODLIVY ZIJE Z VIERY!
Zedad
Hmmmm, v emirátech se nám ukázali, jak jsou IN
Zedad
Náboženská pluralita, společné nastoupení do Archy
Samson1
Rotarionáři a revolucionáři už dávno neví, co je vůle Boží. Pokoncilní bloudí.
Buď králem i těch, kdo doposud vězí v temnotách pohanství a nebo islámu. Vysvoboď je z bludů a povolej do světla svého království.........Smiluj se i nad svým národem, který byl tak dlouho vyvolený a který svolával Tvou krev na sebe, dej a se jim Tvá krev stane zdrojem milosti a vykoupení. Kontrarevolucionář Samson1
Samson1
Papež asi nevěří v Nejsvětější Trojici. Úcta k jiným náboženstvím je nemohou stavět na stejnou rovinu s Kristem, evangeliiem. Nikdo nepřijde k Otci než skrze mne.
Zedad
Taky si to mys!ím. To může dělat v OSN. No papež by měl hlásat evangelium v pravdě
stefan1963
Na meno Ježiš sa zohne kazde koleno na nebi na zemi i v podsveti , klanaju sa moslimovia p.Ježišovi ,lebo Ježiš je Pán
Zedad
www.radiovaticana.cz/clanek.php
Mezilidské bratrstvī jako výzva. No a co evangelizace?
Samson1
Koncilem a Nostra Aetáta Církev opustila ve své podstatě evangelizaci. Pavel VI předal rybářský prsten OSN a byla zrušena papežská přísaha. Církev se otevřela světu, světem se stává. Pokání v nedohlednu. Brány pekla útočí, ale církev nepřemohou. Poslední slovo má Bůh.
Ludovika
Dobrý deň,

rád by som Vás pozval na Modlitby a Chvály za život dňa 7. februára 2019 (štvrtok) o 13:00 hod. pred budovou parlamentu v Bratislave. Ide o modlitbové zhromaždenie na podporu zmeny zákona, ktorá má zabezpečiť lepšiu ochranu života nenarodených detí. Organizátorom modlitbového zhromaždenia je Braňo Letko z Lámačských chvál. Zrejme už koncom tohto týždňa sa bude rokovať o novele … Viac