Clicks1.9K

Były przełożony Generalny FSSP twierdzi, że Lefebvre był sedewakantystą

Ks Joseph Bisig, współzałożyciel i pierwszy przełożony FSSP (do 1988 roku był członkiem Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X i dobrze znał abp. Levebvre`a) powiedział 24 listopada 2018 podczas wykładu w Ottawie:

- Lefebvre zaczął przyjmować ideę sedewakantyzmu, że Paweł VI nie był prawdziwym papieżem, a zatem Tron Piotra był pusty. Ale arcybiskup utrzymywał tę opinię w dużej mierze poza sferą publiczną, ponieważ większość księży w FSSPX byłaby zgorszona.

Cały tekst w jęz. angielskim: www.catholicregister.org/item/28530-tradition%e2%80%a6
wacula
Zbawienie tylko w Tradycji
A zapominasz w swej pysze że to Bóg Do nieba do świętych powołuje .A durnych demon buntuje i z nieba wyrwać próbuje
wacula
Zbawienie tylko w Tradycji
TAK Dla przypomnienia piszesz TOooooooo-[ św.JPII- jest świętym tylko dla posoborowych zdrajców-faryzeuszy , masonów i innej maści itd.]==Wież mi ja i świat wiary KK uznaję ciesząc się z św.Jana Pawła II .Czy coś w tym złego widzisz?
yagu
Gość , ktory ten temat na siłę tu prezentuję to typowy prowokator , nic skromności , delikatności ludzkiej . Kim Ty biedny człowieku jesteś , byś ; macił , judził , napuszczał jednych na drugich ? Kto próbuje dzielić ten od złego pochodzi . Przemyśl to i najlepiej pomódl się .
wladeusz43 and 4 more users like this.
wladeusz43 likes this.
ELOHIM. likes this.
Stonka Ziemniaczana likes this.
xmireknowak likes this.
Elkam likes this.
ELOHIM.
Marcel Lefebr został ekskomunikowany przez Świętego Jana Pawła II
Elkam
@elohimELOHIM

Marcel Lefebr został ekskomunikowany przez Świętego Jana Pawła II

__________________________________________
Fałsz- Lefebvre sam zaciągnął na siebie ekskomunikę.

"..17 czerwca 1988 r. kardynał Gantin wysłał arcybiskupowi Lefebvre upomnienie, zgodnie z którym zaciągnie on karę ekskomuniki, jeśli wyświęci czterech biskupów:"

" Ponieważ 15 czerwca oświadczyłeś, że zamierzasz …More
@elohimELOHIM

Marcel Lefebr został ekskomunikowany przez Świętego Jana Pawła II

__________________________________________
Fałsz- Lefebvre sam zaciągnął na siebie ekskomunikę.

"..17 czerwca 1988 r. kardynał Gantin wysłał arcybiskupowi Lefebvre upomnienie, zgodnie z którym zaciągnie on karę ekskomuniki, jeśli wyświęci czterech biskupów:"

" Ponieważ 15 czerwca oświadczyłeś, że zamierzasz udzielić czterem kapłanom święceń biskupich bez uprzedniego zwrócenia się do Papieża o zlecenie, o którym mówi kanon 1013 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przekazuję Ci niniejsze publiczne upomnienie kanoniczne, stwierdzając, że jeżeli zrealizujesz to, co zapowiedziałeś, Ty sam i konsekrowani przez Ciebie biskupi ściągniecie na siebie ekskomunikę wiążącą z samego prawa, zastrzeżoną Stolicy Apostolskiej według kanonu 1382. Dlatego w imię Jezusa Chrystusa proszę Cię i zaklinam, byś się zastanowił nad tym, co czynisz przeciwko prawu kościelnemu i nad niezmiernie poważnymi konsekwencjami, jakie z tego wynikną dla komunii Kościoła katolickiego, którego Ty także jesteś biskupem."

Jan Paweł II do Lefebvre'a

cyt:

"W liście wysłanym do mnie wydaje się, abyś odrzucał wszystko, co zostało uzgodnione w poprzednich naszych rozmowach, ponieważ wyraźnie pragniesz zamanifestować swój zamiar wyświęcenia biskupów bez mandatu apostolskiego, a będzie to czyn w rażącej sprzeczności nie tylko z normami prawa kanonicznego, ale także z zapisami protokołu podpisanego w dniu 5 maja 1988 roku i uzgodnionych w nim sposobów wyjścia z naszego problemu, zawartych w piśmie, które kardynał Ratzinger wystosował do Ciebie na podstawie moich instrukcji w dniu 30 maja. Z ojcowskim sercem, ale też z całą powagą wymaganą przez obecne okoliczności, wzywam Cię, czcigodny bracie, do nieobierania drogi, którą, jeżeli będziesz uparcie zmierzał, może obrać kierunek schizmy, której nieuniknione konsekwencje teologiczne i kanoniczne są Ci dobrze znane. I szczerze zapraszamy Cię do powrotu w pokorze, w celu pełnego posłuszeństwa wobec Wikariusza Chrystusa. Nie tylko zapraszam Cię do tego, ale proszę Cię poprzez rany Chrystusa, naszego Odkupiciela, w imię Chrystusa, który w przeddzień swej męki modlił się za swoich uczniów aby wszyscy byli jedno (J 17:20)."
wacula likes this.
Gdybyśmy mieli takich biskupów Polsce i nie tylko, jakim był abp.Lefebvre świat by inaczej wyglądał. Jest film dokumentalny na Jego temat.Założyciel wielu seminariów, domów rekolekcyjnych,zakonów.On jeden na Soborze Wat.II sprzeciwił się Mszy Św, odprawianej tyłem do ołtarza oraz wszystkim nowinkom, które wprowadzili masoni i protestanci zaproszeni na ten Sobór.
ultramontes.pl likes this.
ELOHIM.
Święty Ojciec Pio podsumował tego szarlatana!
Weronika....S likes this.
Elkam
Ojciec Pio całuje pierścień Lefebvre ? ..a kiedy to było?....na jaki czas przed ekskomuniką lefebvra?
Stonka Ziemniaczana and one more user like this.
Stonka Ziemniaczana likes this.
xmireknowak likes this.
plujta plujta na ostatnią iskierkę Kościołą.
Polecam jeszcze wrzucić słowa niemieckich Biskupów nieschizmatyków a będących na łonie .....
Weronika....S and one more user like this.
Weronika....S likes this.
SŁABE!!!
Nie można wykluczyć, iż obecny kryzys i zapoczątkowana próba w Kościele może poddać z czasem wszystkich wiernych ponieważ Pan Bóg "nie ma względu na człowieka". Ew. schizma wertykalna (patrz prof De Mattei) może przejść przez organizacje, zamiast tradycyjnie z organizacjami. Tak więc krytyk FSSPX i członek FSSPX mogą razem wylądować na tym samym kursie okrętu, n.p. dzisiaj do Argentyny a w …More
Nie można wykluczyć, iż obecny kryzys i zapoczątkowana próba w Kościele może poddać z czasem wszystkich wiernych ponieważ Pan Bóg "nie ma względu na człowieka". Ew. schizma wertykalna (patrz prof De Mattei) może przejść przez organizacje, zamiast tradycyjnie z organizacjami. Tak więc krytyk FSSPX i członek FSSPX mogą razem wylądować na tym samym kursie okrętu, n.p. dzisiaj do Argentyny a w przyszłości gdziekolwiek indziej... Pokornie czuwajmy jedni drugich napominając w Duchu prawdy i miłości!
Kościół jest na Golgocie, a za chwilę nastąpi ukrzyżowanie... prawie wszyscy Apostołowie uciekli.... Pod Krzyżem została Matka Boga oraz Apostoł Jan i pokutująca Magdalena... trwajmy z nimi.
ELOHIM.
wacula likes this.
ELOHIM.
wacula likes this.
One more comment from ELOHIM.
ELOHIM.
More
To jest z rozmysłem kij włożony w mrowisko.
Lepiej tego nie komentować !
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
xmireknowak likes this.
Nieszczesny.
ELOHIM. likes this.