Мова
Перегляди
31
uk.news

Ще один гей? Новий заступник державного секретаря - Едгар Пенья Парра в центрі скандалу

Архієпископ Едгар Пенья Парра, який був особисто відібраний Папою Франциском, приступить до виконання обов'язків заступника державного секретаря Святого престолу із загальних справ 15 жовтня.

Минулого тижня досьє на 25 сторінках було направлено на адресу деяких кардиналів від імені "мирян архієпархії Маракайбо", яка є рідною для Пенья.

12 жовтня видання L'Espresso, яке підтримує Папу Франциска, але не церква, практично відразу ж отримало доступ до досьє, щоб розтоптати його, дискредитувати авторів (статтею, написаної на швидку руку), та опублікувати його в п'ятницю, щоб воно пройшло повз увагу.

Пенья вступив до семінарії Сан-Крістобаль в 70-х роках, звідки був відрахований через три роки через дисциплінарні проступки. Архієпископ дав йому другий шанс, і він продовжив навчання в семінарії Каракаса, в якій позитивно відгукуються про цю людину.

У досьє представлені копії листів архієпископа Домінго Роа Переса (помер 2000 року), який висвятив Пенья в серпні 1985 року.

В одному з листів Роа пише про те, що він отримав анонімну скаргу незадовго до того, як Пенья був призначений дияконом. У скарзі йшлося про те, що Пенья був відрахований з семінарії Сан-Крістобаль через те, що був "(практикуючим) гомосексуалістом".

Роа пише, що автор листа стверджував, що дана інформація ніколи не надходила до нього через те, що один із священиків архієпархії підробив звіт, спрямований на адресу Роа (при цьому, Сан-Крістобаль є лише єпархією).

Видання L'Espresso впевнене в тому, що Папа Франциск не стане сприймати критику на адресу Пенья, як "чергову атаку проти себе (Франциска)" з боку "консервативного фронту". Папа Франциск неодноразово ігнорував злочини гомосексуалістів в церкві.

Пенья є “дуже близьким другом” кардинала Родрігеса Марадьяги з Тегусігальпи, а також другом його колишнього вікарного єпископа Хосе Пінеди, якого також підозрюють в гомосексуалізмі. У період з 2003 по 2007 рік Пенья працював радником нунціатури в Тегусігальпі.

У своїй серпневій заяві небайдужий архієпископ Вігано писав, що "будучи делегатом Папи Римського, я отримав тривожну інформацію про нього (Пенья)".

Зображення: Edgar Peña Parra, © wikicommons, CC BY-SA, #newsCxlwmqutit
uk.news згадав цей пост в Звинувачення на адресу заступника Державного секретаря Ватикану.