Język
Wyświetlenia
920
D a n i e l 9

Szok! To już prawdziwa lawina. Komunia dla protestantów także w Essen

Fot. Andrzej Sidor

Przyjmowanie Komunii świętej przez protestantów jest w niektórych wypadkach możliwe – ocenił biskup Essen, Franz-Josef Overbeck. To kolejny niemiecki hierarcha, który dopuszcza do Eucharystii zwolenników Lutra.

Ordynariusz Essen bp Franz-Josef Overbeck skierował specjalne pismo do duszpasterzy swojej diecezji, wyrażając w nim zgodę na udzielanie w niektórych przypadkach Komunii świętej protestantom. Polecił wcielić w życie nieformalne wytyczne, które Rada Stała Konferencji Episkopatu Niemiec opublikowała pod koniec czerwca. Wytyczne te zezwalają na dopuszczanie do Stołu Pańskiego tych ewangelików, którzy żyją z katolikiem w małżeństwie i podzielają katolicką wiarę w Eucharystię.

Tą drogą poszło od momentu publikacji dokumentu już kilka niemieckich diecezji. Oprócz Essen to także: Paderborn, Hamburg, Magdeburg, Osnabrück, Bamberg, Münster i Würzburg.

Szczególne poruszenie wywołała decyzja biskupa tej ostatniej, Franza Junga. Choć wytyczne episkopatu zakładały dopuszczanie do Komunii Świętej w indywidualnych przypadkach i po długim procesie rozeznawania i duszpasterskiego towarzyszenia, bp Jung zaprosił do Komunii katolicko-protestanckie małżeństwa jako warunek podając tylko wzajemną wierność.

Bp Overbeck w krótkim komunikacie podał, że szczegóły omówi z rozmaitymi gremiami diecezjalnymi w najbliższych miesiącach.

Jak dotąd jedynie kard. Rainer Woelki, arcybiskup Kolonii, zgłosił sprzeciw wobec wytycznych, ale zarazem zapewnił, że protestantów od Stołu Pańskiego nie odsunie, byleby tylko rzecz działa się nieoficjalnie.

Źródła: bistum-essen.de, pch24.pl

Read more: www.pch24.pl/szok--to-juz-pr…

Napisz komentarz
stanislawp
1. Protestanci nie chcą Komunii... ci co chcą proszą o konwersję, wyznaja Akt Wiary Katolickiej... w naszej parafii mamy takich około 5 osób każdego roku
2. To Watykan utracił Wiarę w Eucharystię, Franio i jego posłuszni słudzy, zdrajcy
Dlatego Franio nie tylko modli się z antychrystami ale udziela im swojego Chleba z Uczty
Ohydna Msza, Ohyda spustoszenia, zdrada w Watykanie
3. Ci protestanci … Więcej
stanislawp
Siula 1 godzinę temu

Protestanci chcą przyjmować Komunię świętą? Kard. Arinze odpowiada: niech zostaną katolikami!

===============

re
Protestanci chcą przyjmować Komunię świętą?
To nie jest prawdą!
Prawdą jest że Rzym, Franio Bonjorno i jego posłuszni kardynałowie chce wycofać Eucharystię , zakazać Mszy świętych a wprowadzić protestantyzm. Spotkania na Uczcie przy stole!

Czemu kardynałow… Więcej
Siula
Protestanci chcą przyjmować Komunię świętą? Kard. Arinze odpowiada: niech zostaną katolikami!
www.pch24.pl/protestanci-chc…
W obronie Tradycji Kościoła lubi to. 
KamilMila
Ja trochę czytam na temat ten.
Wiem co to znaczy protestant.
I to co wiem, to oni nie mają wiara w ten biały Snikers na Boskość.
Więc ja głupi żyd jestem jeszcze głupszy na takiego njusa że protestant przyjmuje Komunia Święta na wiarę że to Ciało Chrystusa.

Tu mi śmierdzi fa fałszem na 100 km.
Tam gdzie dopuszczają się takich profanacji -znaczy , że złożyli podpis pod oficjalnym wystąpieniem z KK-go .
wacula25@wp.pl lubi to. 
Dlatego właśnie tak wielu Świętych miało wizje piekła, w którym roi się od biskupów i księży . Po komunii dla rozwiedzionych w kolejnych związkach, błogosławieństwie par homoseksualnych nic już nie zdziwi. Ani żadna wypowiedź .Sam podział chrześcijan jest skandalem i zgorszeniem . "Abyście byli jedno" mówił Chrystus. Przyczyny podziałów nię są jednoznaczne, ale główną przyczyną jest PYCHA … Więcej
icowałek lubi to. 
Nie zważać na posoborwoych protestanto -satanistow - walić od nastepnej niedzieli na Msze Święte w rycie rzymskim -najpewniej u Bractwa Piusa X-go .