Clicks841
pl.news
2

Gänswein nalega: można studiować "dobrze" teologię w Niemczech, nie ma gejowskiej infiltracji

Arcybiskup Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI, nie doświadczył "infiltracji homoseksualnej" w czasie swojej formacji w latach 80 we Freiburgu (Niemcy), przypomina w filmie wyprodukowanym przez austriacką Heiligenkreuz Abbey (13 lipca).

Dodaje, że można studiować "dobrze" na [zdeprawowanym] wydziale teologii uniwersytetu we Freiburgu. Wydział i seminarium dały mu wystarczającą "pożywkę" intelektualnego i duchowego dojrzewania, twierdzi, ujawniając przy okazji teologiczną bezpretensjonalność.

W tym samym czasie arcybiskupem Freiburga był radykalny liberał, Oskar Saier. Nie przeszkodziło to Gänsweinowi, który w 1994 roku został jego prywatnym sekretarzem.

Rok później Saier wywołał światowy skandal, publikując "list duszpasterski" wspólnie z Walterem Kasperem i Karlem Lehmanem, w którym domagali się, by wbrew nauczaniu Kościoła Jan Paweł II przyznał cudzołożnikom prawo do przyjmowania Komunii Świętej.

#newsKnptklagra

Timoratus
nailepiej w Zaitzkofen
Quas Primas likes this.
BĄDŹMY ŚWIADOMI, KTO OPIEKUJE SIĘ PAPIEŻEM BENEDYKTEM XVI. - Gänswein: religia i zachowanie seksualne "nie będą miały znaczenie" na Sądzie Ostatecznym
Jerzy** likes this.