Перегляди28
uk.news

Ніяких жартів: любитель Лютера, Вальтер Каспер, називає кардинала Мюллера "новим Лютером"

Один з богословів Папи Франциска, 85-річний кардинал Вальтер Каспер, який є радикальним релятивістом, обрушився з критикою на Маніфест віри кардинала Людвіга Мюллера.

10 лютого Каспер опублікував своє звернення на сайті katholisch.de, який належить єпископам Німеччини.

У своїй заяві Каспер наполягає на тому, що кардинал Мюллер вважає, що вчення про Святу Трійцю є "фундаментальним положенням", яке розділяє церква, іудеї та мусульмани. На думку Каспера, такий стан справ ставить під загрозу "світовий спокій". Саме тому він заявляє, що подібна думка є "неповною правдою".

Крім того, Каспер не згоден зі словами Мюллера про те, що "священик продовжує роботу по спокутування гріхів на землі", пояснюючи це тим, що (без всяких жартів) така заява може поранити почуття жертв сексуальних злочинів.

Не варто говорити про те, що Каспер виступає проти вчення католицької церкви, яке було озвучено кардиналом Мюллером, і, згідно з яким, розведені люди не можуть отримувати Святе Причастя.

В кінці свого звернення Каспер використовує емоції, заявляючи, що він "до глибини душі вражений" тим, що кардинал Мюллер згадав "зраду противника християнства" (2-ге Послання до Солунян, 2:10). Безневинне і справжнє звернення до слів Апостола Павла нагадує Касперу "аргументацію, яку використовував Мартін Лютер". Не зовсім зрозуміло, чому цитування Апостола Петра вважається ознакою "лютеранства"?

Любителю Лютера, Касперу, здається, що Кардинал Мюллер є "новим втіленням Лютера", він серйозно каже про те, що проповідування справжніх католицьких цінностей є ознакою "лютеранства".

Він звинувачує його в участі в реформах "проти і без участі" Папи Римського. Однак, не Мюллер, а саме Каспер в липні 1993 року виступив проти католицької доктрини і Іоанна Павла II, із дозволом для невірного подружжя отримувати Святе Причастя.

При цьому, залишається жахливою загадкою відповідь на питання про те, чому, менш ніж через десять років, Іоанн Павло II призначив цього небезпечного ліберала на посаду кардинала.

Зображення: Walter Kasper, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsUdgqkopwca