Jazyk
Pozretia
1,3 tis.
csk.news 7 1

František hovorí, že jeho medzináboženské rúhania pochádzajú "z Druhého Vatikánskeho Koncilu"

Počas svojho letu zo Spojených Arabských Emirátov do Ríma (5. februára) František obhájil vyhlásenia Abu Dhabi na "ľudské bratstvo", v ktorom tvrdil, že všetky náboženstvá sú "vôľou Božou".

František povedal, že jeho teórie sú v "línii medzináboženského dialógu vedeného Druhým Vatikánskym Koncilom" a dodal, že dokument bol urobený "v duchu Druhého Vatikánskeho Koncilu".

František pokračoval: "Nie je to krok späť. Je to krok vpred, ktorý pochádza z pred päťdesiatich rokovi." Trval na tom, že text sa "neodďaľuje ani milimeter od Druhého Vatikánskeho Koncilu ".

Toto po prvýkrát potvrdzuje, kedy pápež de facto pripustil, že Druhý Vatikánsky Koncil obsahuje rúhanie.

František dodal, že konzultoval niekoľkých "teológov" než sa rozhodol podpísať [heretický] text Abu Dhabi, menujúc medzi nimi teológa Pápežskej domácnosti, britsko-poľského Dominikánskeho otca Wojciech Giertych, ktorý bol menovaný Benediktom XVI.

#newsEuigjsowmg
Zoltán_M
Ja Zoltán_M zavrhujem II.Vatikánsky Koncil a neriadim sa s II. Vatikánskym Koncilom! Riadim sa podľa latinskej tridentskej sv. omše podľa rímskeho misálu z roku 1962.
ľubica
toto je strašné, koľko katolíkov si to prečítalo a ide spokojne dalej------
no ked všetky náboženstvá sú Božou vôľou podľa /biskupa F/, tak zaiste aj toto bude Božia vôľa: Vedeli ste? Dobytie Ríma - cieľ islamu - čo hovoria moslimovia medzi sebou
Roberto 55
Nancy ma asi 78 rokov a hlasa herezu namiesto toho aby sa pripravovala na smrt=dobre si spytovala svedomie, odvolala verejne svoje bludy a isla sa vyspovedat.
Coburg
USA: Biskup nazýva Nancy Pelosiovú „tzv. katolíčkou“

Nancy Pelosiová sa označuje ako verná kresťanka a „mainstreamová katolíčka“ a hovorí: Homosexuálne manželstvo je v súlade s katolíckou náukou.

Washington D.C., 5.2.2019 (kath.net) 024 520 - Nancy Pelosiovú, hovorkyňu domu reprezentantov USA a dlhoročnú špičkovú političku Demokratickej strany USA označil americký biskup Joseph E. Strickland … Viac
Mates5485
To poctivý a správny kresťan vie,že odpad nastal od 2VK a je to slobodomurarský, falošný koncil,kde sa spájajú všetky sekty a kvázi falošné náboženstvá a ideológie,kde mnohí tvrdia,že máme toho istého boha a všetci sme si rovní a božie deti,ale vôbec to nieje pravda. Božie deti sú iba verní trojjediného Bohu,veriaci,kresťania a ostatní ako vravel Ježiš Kristus pohanom,židom a ateistom,že majú … Viac