Jazyk
Pozretia
395
Makarius 2 3

Medjugorje - najživšie miesto modlitby a konverzie v Európe

Pápež František začiatkom roka poslal na miesto mariánskych zjavení v Medžugorí svojho vyslanca – varšavského arcibiskupa Henryka Hosera. Jeho úlohou bolo preskúmať tamojšiu pastoračnú situáciu a potreby pútnikov, ktorí do malého mestečka v Hercegovine prichádzajú už viac ako tridsať rokov.

Arcibiskup Henryk Hoser pre poľské médiá nedávno naznačil, že prinajmenšom tie, ktoré sa odohrali začiatkom 80. rokov, Vatikán čoskoro uzná za pravdivé. Všetko nasvedčuje tomu, že zjavenia budú uznané, dokonca možno ešte tento rok,“ povedal arcibiskup Hoser.

Myslím si, že autenticitu prvých zjavení je možné uznať, tak ako to navrhla Ruiniho komisia, uviedol arcibiskup Hoser na adresu komisie, ktorú počas svojho pontifikátu zriadil pápež Benedikt XVI. Z jej zistení vyplynulo, že kým v prípade pôvodných zjavení, ktoré sa začali v roku 1981, je možné pripustiť ich autentickosť, o ďalších to už nemožno povedať.

Je ťažké uveriť tomu, že by šiesti vizionári klamali tridsaťšesť rokov. To, čo hovoria, je konzistentné. Nie sú mentálne nespôsobilí. Silným argumentom pre autenticitu zjavení je ich viera v učenie cirkvi, zdôraznil pápežský vyslanec.

Pápežský vyslanec v Medžugorí Hoser je však presvedčený, že proces skúmania zjavení by mal pokračovať. „Nemal by byť zastavený, pretože prináša dobré ovocie. Je to jedno z najživších miest modlitby a konverzie v Európe a má zdravú spiritualitu,“ myslí si poľský arcibiskup.
Napísať komentár