Język

Dlaczego hierarchowie milczą? Bo ich Franciszek szantażuje!

1 Vote Wczoraj piszący te słowa przeczytał ostatni wpis Ann Barnhardt, który poraził go swoją logiką i jasnością oraz dostarczył ostatecznej odpowiedzi na nurtujące go pytanie: Dlaczego wszyscy bisk…
Napisz komentarz …
Stonka Ziemniaczana
w obronie tradycji i wiary Ja tam w moim pierwotnym wpisie nawiązywałem bardziej do świata okulistyki niż polityki. Chyba, że rozróżnianie nazwać polityką, ale wtedy wszystko kojarzy się z polityką, a coś marksistom przecież trzeba zostawić.
@Stonka Ziemniaczana

Chodziło o paralelę ze światem polityki, którą Pan podał.
Stonka Ziemniaczana
w obronie tradycji i wiary Znam Pana blog i go bardzo cenię, a moja teza od polityki jest oddalona jak Clinton od Trumpa.
@Stonka Ziemniaczana

Tak jest, proszę nas nie mylić. A na naszym blogu znajdzie Pan odpowiedź na swoją "polityczną" tezę.
Stonka Ziemniaczana
Stonka dzisiaj ślepa na jedno oko. Czytam, że wpisu dokonał "W Obronie Tradycji Kościoła" i myślę sobie - kurczę chłop się nawrócił.
A tu taka niespodzianka, to inny, tym razem bardziej tradycyjny obrońca tradycji w osobie szanownego "w obronie tradycji i wiary".
Jak to trzeba dwa razy patrzeć!
(dla mniej pojętnych - wpis ma charakter humorystyczny)
adan2
Panna Barnhardt twierdzi, że milczą dlatego, ponieważ wszyscy hierarchowie, przez co rozumie biskupów, arcybiskupów, monsignore i kardynałów:

albo sami są homoseksualistami;
albo mają inne grzechy seksualne na sumieniu;
albo nie zrobili wystarczająco dużo, by ukrócić homoseksualizm, pederastię, pedofilię czy inne zboczenia w swoich diecezjach.

A Franciszek ma w ręku „kwity” i szantażuje.
stanislawp lubi to. 
wacula25@wp.pl
Quas Primas Danusiu danusiu troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało bardzo mało tylko jednego miłosierdzia miłosierdzia twego . Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę pouczając osoby duchowne posłuszne papieżowi Dlaczego chcesz rozdzielać kościół Boży a którego to od … Więcej
stanislawp
To co było w Magdalence a potem nawet ta sytuacja z Macierewiczem... ewidentna prowokacja przeciw Polakom zorganizowana przez Macierewicza teczkami Kiszczaka...
to wszystko jest nic w porównaniu z tym co sie dzieje dziś tak w Polsce jak i na całym świecie...
Żyjemy w czasch frontowego ataku na ludzkość, na dusze, na Zbawienie dusz
Atak zorganizowany nam przez sługi szatana, przygotuwujące Ludzkoś… Więcej
Quas Primas
Demon przez ciebie przemówił. Zresztą wciąż przemawia.
-------------------------------------
wacula25@wp.pl 3 godziny temu

Quas Primas Piszesz-[Powtórzył to 3 razy. Nie wstałam ] a twe nieposłuszeństwo pociągneło jeszcze te osoby do grzechu w wyniosłej pysze a ty się skupiłaś jak się tu zbuntować a to też grzech zamiast w pokorze miłości w skupieniu przyjąć J,Chrystusa do duszy czystej bez … Więcej
wacula25@wp.pl
biniobill No już nie wiem jakie delikatne zadać pytanie aby wywabić ją bo zauważyłem że co zadam jej pytanie to natychmiast zapada się cisza znika i mamy problem musimy coś innego sposobu fortelu poszukać
biniobill
@wacula25@wp.pl
czekam na jej reakcję no na razie cosik cisza
--------------

Pojawi się po północy i będzie aktywna do 3 nad ranem... zależy.
wacula25@wp.pl
biniobill Ale okruszek prawdy Bożej jej nie poszkodzi czekam na jej reakcję no na razie cosik cisza
VRS
Kardynał Burke wykopany na Guam - taka mała wysepka ponad 12 000 km od Rzymu.
www.ewtn.co.uk/…/card-burke-sent…
Na wszelki wypadek.
Bergolianie nie zasypiają gruszek w popiele.
biniobill
@wacula25@wp.pl
Nie słuchaj papierzycy, ponieważ papierzyca prawdą nie oddycha.
ona lubi to. 
wacula25@wp.pl
Quas Primas Piszesz-[Powtórzył to 3 razy. Nie wstałam ] a twe nieposłuszeństwo pociągneło jeszcze te osoby do grzechu w wyniosłej pysze a ty się skupiłaś jak się tu zbuntować a to też grzech zamiast w pokorze miłości w skupieniu przyjąć J,Chrystusa do duszy czystej bez podszeptów demona pychy ty wybrałaś zło być może byś zyskała wcale nie idąc do komunii św.TAKI TWÓJ ZYSK .
Quas Primas
Biskupa nie, ale mnie osobiście jeden dominikanin kazał wstać, trzymając Pana Jezusa w ręku. Powtórzył to 3 razy. Nie wstałam a za chwilę uklękły obok mnie trzy osoby. Nie miał wyjścia i musiał podać nam Komunię świętą na klęcząco. Po podaniu wszystkim Komunii świętej, gdy jeszcze trwała Msza głosił wywody o posłuszeństwie... Nie omieszkał się określić tej sytuacji jako cyrk (ze strony osób … Więcej
Tymoteusz lubi to. 
chowca lubi to. 
biniobill
@Agata.B
Nie zrozumiałaś, niebożę o co mi chodziło. Wy baby powinnyście zająć się tropieniem takich wydarzeń w naszym kościele jak @stanislawp, któremu się coś ubzdurało i wystąpił z Kościoła by działać w jakiejś bliżej nieokreślonej sekcie. Z wami nie można za bardzo porozmawiać bo także jesteście w jakimś dziwnym wyznaniu, nieokreślonym, do którego wstydzicie się przyznać. Pozostaje wam … Więcej
Agata.B
biniobill A złapałeś Ty ostatnio jakiegoś biskupa który nakazywał klękać jak robili to biskupi przez 2 tysiace lat.Twoją odpowiedź znają wszyscy katolicy na całym świecie.NIE kazał
------------------------------------
biniobill 8 minuty temu
Dlaczego hierarchowie milczą? Bo ich Franciszek szantażuje!
@Quas Primas
Złapałaś ostatnio jakiegoś biskupa, który zabraniał klękać w naszych … Więcej
Agata.B wspomniała ten post w Dlaczego hierarchowie milczą? Bo ich Franciszek szantażuje!.
biniobill
@Quas Primas
Złapałaś ostatnio jakiegoś biskupa, który zabraniał klękać w naszych kościołach? Nie pytam o twój kościół bo takich nie macie. Stąd może zazdrość i wściekłość, że musicie się kotłować w jakichś szopach. Ludzie, którzy sami skazują się na taką poniewierkę po manowcach nie koniecznie chcą czytać.
Quas Primas
Bo oni wolą to, co "Łechce ucho". Ich reakcja na nasze wpisy jest taka a nie inna, bo nie mogą znieść prawdy!
ps. Nie dopuszczają do swego rozumku, że to, co się dzieje dziś w Kościele mogło się zdarzyć...
Ale, jak się słucha nie tych co trzeba, to co bidoki mają zrobić?

----------------------------------------
22Cecylia 5 minuty temu

@biniobill po co robisz z siebie durnia, przecież np. twoje … Więcej
22Cecylia lubi to. 
22Cecylia
@biniobill po co robisz z siebie durnia, przecież np. twoje wypociny i tobie podobnym czytam. Czytam i sprawia mi to trudność, bo boli fakt, że tak wiele osób przeszło do neokościoła, że nie wystarcza wam nauka pozostawiona przez Pana Jezusa i Tradycję. Boli fakt, że konieczne są wam nowe wrażenia, nowe emocje, że szukacie tam gdzie nie można znaleźć Prawdy.
biniobill
@22Cecylia
biniuś jeżeli czyta, to jeno posoborowe lektury.
-----------------------
W przeciwieństwie do ciebie wolno mi czytać wszystko. Ty, niestety musisz się ograniczać bo sekta ci nie pozwala.
Oczywiście zakładam, że czytanie nie sprawia ci trudności, bo wiedz, że jest sporo ludzi, dla których czytanie czegokolwiek, nie tylko "posoborowych lektur", sprawia im udrękę...
22Cecylia
@VRS biniuś jeżeli czyta, to jeno posoborowe lektury. On dał sobie wmówić, że Kościół zaczął się w latach 60-tych XX w. i nic innego zapewne nie miał w ręku. To wyraźnie widać z jego gloriańskiej twórczości.
VRS lubi to. 
biniobill
@VRS
zanim zaczął się posoborowy obłęd: czytacie a nie rozumiecie.
---------------

Przez tę twoją pychę, kolego, kiedyś się rozpukniesz. Nadęty jesteś jak balon ale nie jesteś zdolny zauważyć, że błądzisz w schizmie, "faryzeuszu".
VRS
@biniobill

Odpowiem ci tak jak mówili katoliccy papieże do żydów, zanim zaczął się posoborowy obłęd: czytacie a nie rozumiecie.
Tymoteusz
„Kto przeczytał Amoris Laetitia? Ręka do góry, bo wydaje mi się, że nikt tutaj.”

Biniobill po prostu chce nam usta pozamykać.

„Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!» Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą».” (Łk 19, 39-40).
Rafał_Ovile lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
biniobill
@VRS
Niestety powtarzasz się. Już proponowałeś przeczytanie tego tekstu na gloria.tv więc wydaje mi się, że skorzystałem, i chyba to już czytałem. Zresztą postanowiłem jeszcze raz przeczytać... pewnie z przyjemnością, jak zwykle.
Jaki jest los zmarłych dzieci bez Chrztu Świętego ?
VRS
@biniobill

Do Auctorem fidei Piusa VI zakładam nie dotarłeś, bo byś sobie zaoszczędził czytania w całości Amoris Laetitia jako dokumentu niekatolickiego.
Quas Primas lubi to. 
biniobill
@VRS
Nie szkodzi, że nie widać. Ważne że nie jestem w czarnej d... jak ty.
VRS
@biniobill

"nie są niezbędne do życia natomiast wszystkie dzieła napisane przez papieży w tym Amoris Laetia jak najbardziej"
----
To ileś tych "niezbędnych do życia" dzieł papieży w sumie przeczytał, klaunie?
Quas Primas lubi to. 
ona lubi to. 
biniobill
@VRS
Ten jak zwykle od ogona zabiera się za temat. Dla mnie Koran, Talmud, dzieła Lutra nie są niezbędne do życia natomiast wszystkie dzieła napisane przez papieży w tym Amoris Laetia jak najbardziej. Natomiast ty, odszczepiony i nie mający nic wspólnego z Kościołem Rzymskokatolickim masz bliżej do wspomnianego przez ciebie Koranu, Talmudu niż ja. Twoja wrogość do Rzymu jest także zrozumiała … Więcej
VRS
A kto przeczytał cały Talmud, albo cały Koran z hadisami, albo całą "Biblię Szatana"? Chyba nikt tutaj, a czepiają się żydów, mahometan i satanistów. Skandal, panie.
Jednakże jest jeszcze gorzej, np. taki papież Leon nie doczytał całości dzieł Lutra, a zakazał mu głoszenia nauk, natomiast potem ekskomunikował. Nu, jak tak można, przecież coś mógł z kontekstu wyjąć i przeoczyć "dary Reformacji"!
chowca lubi to. 
Pokaż 4 polubinia więcej.
biniobill 2 godziny temu
Kto przeczytał Amoris Laetitia? Ręka do góry, bo wydaje mi się, że nikt tutaj.
============================================
ona
Parvus z ilu kont aktualnie korzystasz ?
@biniobill

1. Nie wiedziałem.
2. Panem nie jestem na Ty
3. "Partnerka" pochwali. Ciekawe za co?
4. Z Bogiem.
Weronika.S
Hierarchowie milczą, bo im tak jest wygodniej: ,,ciepłe posadki,, pałace biskupie. Co im więcej trzeba w tym życiu. A jeżeli chodzi o przyszłe, to się zobaczy... Szkoda, że tak jednak myślą, bo to raczej już ,,starsi panowie,,
VRS lubi to. 
Portal gloria zawalony talmudczykami lubi to. 
biniobill
@w obronie tradycji i wiary
Ale zasłużył Pan na pochwałę,
------------
Nie wiem czy wiesz ale w internecie zgodnie z panującymi zwyczajami wszyscy są na ty. Podobnie jak "gieniusz" Petru Ryszard odkrył, że w języku angielskim wszyscy jesteśmy na You. Więc daruj sobie to per "Pan" a pochwały to mam od partnerki a nie od jakichś tam dziwnych, przypadkowych antagonistów biskupów rzymskokatolickich.
@biniobill

Lektury mają sens i służą rozwojowi języka i stylu. A Amoris Laetia. Ale zasłużył Pan na pochwałę, że przeczytał. Brawo! I oto chyba chodziło, o pochwałę.
biniobill
@w obronie tradycji i wiary
Dlatego taka rozwlekła, by nikt przez nią prze przebrnął.
----------------

Młodzież w gimnazjum zamiast czytać lektury czyta streszczenia i ściągi. Tak kończy się przygoda z książką czyli wtórny analfabetyzm. Nie mój problem, że ktoś nie posiadł umiejętności czytania długich tekstów i skazany jest na relację mądrzejszych od siebie.
adan2
biniobill 8 minuty temu
@adan2
Popatrz na moją główną stronę, która rozsierdza do nieprzytomności sekciarzy na gloria.tv.
================================
teraz patrzę ,nic tam takiego mnie nie rozsierdza do nieprzytomności ,jedynie twoje komentarze mogą przyprawiać o mdłości ,ale to już inna bajka
Portal gloria zawalony talmudczykami lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Ja, na swoje nieszczęście przeczytałem i częściowo skomentowałem. Lektura niekonieczna i nieobowiązkowa. Dlatego taka rozwlekła, by nikt przez nią prze przebrnął.

Proszę bardzo: wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/…/krytyka-wlasna
biniobill
@w obronie tradycji i wiary
Któryś raz z kolei zadaję to pytanie. Przecież nikogo tym pytaniem nie obrażam. Okazuje się, że nikt nie przeczytał ale swoje powiedzieć musi. Jeżeli ci się wydaje normalnym, że ktoś chce się wypowiadać na tematy mu nieznane, a do tego krytykować i szydzić, to gdzie tu sens?
Witamy czytelników z Watykanu. No i co? Prawdę piszemy, czy nie?
wacula25@wp.pl lubi to.