Język
Wyświetlenia
819
Anty_modernista 45

Konsultant Watykanu chce zmian ws. postrzegania homoseksualizmu w katechizmie

Redaktor naczelny magazynu „Jesuit-run America”, jezuita o. James Martin uważa, że poglądy Kościoła na temat homoseksualizmu są przestarzałe, a jego nauczanie jest dla gejów krzywdzące.

Martin stwierdził, że Katechizm Kościoła Katolickiego „samoistnie się zdezaktualizował”, a jego kwestie dotyczące homoseksualizmu są dla wiernych „niepotrzebnie bolesne”. „Biorąc pod uwagę to, co teraz wiemy o homoseksualizmie, mogę powiedzieć, że niektóre zdania używane w Katechizmie w tym temacie muszą być uaktualnione”.

Jezuita należy do zwolenników LGBT w Kościele, z czym często obnosi się w mediach społecznościowych i w innych. Martin uważa, że niektórzy święci w niebie mogą być gejami. Jakiś czas temu otrzymał nagrodę z rąk działaczy potępionej przez Watykan grupy LGBT za wysiłki zmierzające do „rozszerzenia dialogu na temat LGBT” w Kościele.

Nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu jest jasne. Katechizm Kościoła Katolickiego uważa, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”. „Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”.

parezja.pl/konsultant-waty…
Stonka Ziemniaczana
Quiz na Glorii!
Wskaż prałata lub urzędnika watykańskiego, który nie jest homoseksualistą.
Ten kto wskaże największą ilość wygrywa.
Zwycięzca odbierze z rąk Stonki Ziemniaczanej medal z kartofla.

ż na zostało prócz kpin?
Katolicki opór

Wbrew bałamucącym opiniom jakoby w Kościele, bez względu na okoliczności, należało być posłusznymwszystkim, zawsze i wszędzie, obrona priorytetu Pana Boga w Trójcy Jedynego, obrona Kościoła, obrona Tradycji, obrona nienaruszalnego depozytu wiary –depositum fidei, obrona najdoskonalszego aktu kultu, jakim jest Msza Święta Trydencka, w pewnych sytuacjach domagają się determinacji … Więcej
Św.Maksymilian a Masoneria

,,Na całej kuli ziemskiej - ostrzegał Św. Maksymilian ,tu słabiej, tam bardziej zaciekle toczy się walka przeciw Kościołowi Świętemu i szczęściu dusz. Wróg ukazuje się w rozmaitej szacie i pod różnymi nazwami... Wszystkie te obozy tworzą, zgodną linię bojową przeciw Kościołowi Świętemu. Łączy je i wykorzystuje masoneria. Pierwszorzędnym, największym i najpotężniejszym… Więcej
Co grozi dzieciom wychowanym przez homoseksualistów? Miażdżący raport amerykańskiego socjologa

Co grozi dzieciom wychowanym przez homoseksualistów? Miażdżący raport amerykańskiego socjologa

Amerykański naukowiec prof. Mark Regnerus, który niedawno wykazał w swoich badaniach, że dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe, stał …
Więcej
Katolicki opór

Katolicki opór

Wbrew bałamucącym opiniom jakoby w Kościele, bez względu na okoliczności, należało być posłusznym wszystkim, zawsze i wszędzie, obrona priorytetu Pana Boga w Trójcy Jedynego, obrona Kościoła, obrona Tradycji, obrona nienaruszalnego depozytu wiary – depositum fidei, obrona najdoskonalszego aktu kultu, jakim jest Msza Święta Trydencka, w pewnych sytuacjach domagają… Więcej
Wierność Tradycji w dobrym towarzystwie Świętych

W czasach pomieszania powszechnego strzeżmy się rewolucyjnej karykatury chrześcijaństwa – współczesności bez Tradycji.
Św. Damiani dodaje, że kiedy mężczyzna wymusza grzech na innym, to nie jest to tylko „naturalny odruch ciała”, ale „diaboliczny impuls”.

Jego zdaniem homoseksualiści są opętani.
Św. Damiani zapytywał, jakich owoców można się spodziewać po ludziach zaślepionych, którzy stracili swoje „wewnętrzne oczy i nie widzą powagi tego, co zrobili”.

Są oni tak zaślepieni, że nie widzą ohydy grzechu sodomii i wyjątkowej jego złośliwości.
Młot na posoborowe
Watykan stał się ściekiem nieczystości. Ohyda spustoszenia. Upadł Jerozolima, bo odrzuciła Mesjasza Jezusa Chrystusa. Upadnie i Rzym, który odrzuca mistyczne Ciało Chrystusa i jego Ewangelię, co jest zapowiedziane w Apokalipsie, oraz przez objawienia maryjne w Akita, Quito, La Salette.
yaphet
Myślałem, że to tylko debile spaczone posoborowym duchem, ale widzę tutaj zorganizowany spisek miłośników perwersji.
gra-stokrotka
CO NA TO SODOMA I GOMORA ?CZY BOG TEZ OTWIERAL SIE NA TE SODOMICKIE ZACHOWANIA?! CZY NIANCZYL ICH I DEMORALIZUJACE ZACHOWANIA I ROZWIAZLOSC?! NIE!!! PRZESTRZEGAL, POSYLAL PROROKOW. NIE POSLUCHALI - SPALIL. NIE MA IGRASZEK Z BOGIEM - A PONIEWAZ TEN GRZECH I OHYDA ROZPASANIA W KAZDEJ DZIEDZINIE JEST SWIATOWA TO ...... BOZE RATUNKU ! MARYJO RATUJ!
VRS
@W obronie Tradycji Kościoła
"Kolejna wypowiedź niezgodna z prawdą"
----
No zobacz, parwusik - tu twierdzą że to Krzysztof Masonowicz Schoenborn był sekretarzem komisji przygotowującej Katechizm JPII:
papiez.wiara.pl/doc/377693.Kard-Chr…
Schizmatyki jakieś czy co?
Twierdzisz że to kard. Ratzinger takie bzdury o dyskryminacji sodomitów do Katechizmu z 1992 wpisał, że musiał je potem sam sobie … Więcej
VRS
@Weronika.S

To prawda - katechizm kard. Schoenborna (b. otwartego na kwestie pederastii) zwany też katechizmem JPII lub katechzmem Soboru Watykańskiego II (bo wcześniejszego nauczania praktycznie nie cytuje) sporo namieszał w tej kwestii:
Od Gaudium et Spes do Synodu 2014-2015: kwestia homoseksualizmu
Weronika.S
Katechizm wprowadza nową modernistyczną formułę: ,,osoby homoseksualne,, co ma oznaczać wyobcowaną ,,grupę społeczną,, a nie zboczeńców seksualnych demoralizujących innych. Określenie ,,osoby homoseksualne,, sugeruje ponadto, że jako takie zostały stworzone przez Boga, a jest to oczywistym i karygodnym zafałszowaniem istoty Boga Stworzyciela, który brzydzi się tymi grzechami, a jak bardzo, … Więcej
VRS
Celem pocieszenia napiszę że gdzieniegdzie nawet u współczesnych jezuitów zachował się rozsądek:
www.ncregister.com/…/jesuit-scholar-…
VRS
@Rafał_Ovile

A może to zgodna odpowiedź posoborowego betonu, niegodnych następców Adalbertów, Stanisławów i Hozjuszy na te wątpliwości?
List do Karla Rahnera SJ
Dzisiejszemu chrześcijaństwu (i szczególnie Kościołowi) grozi zredukowanie religii do systemu "wartości". Tymczasem w centrum życia chrześcijańskiego stoi osobowe spotkanie z Jezusem Chrystusem.

Kardynał przytoczył zdanie Sołowiowa, który powiedział: "Przyjdą dni, w których chrześcijanie będą kuszeni, aby przełożyć wydarzenie zbawcze na czystą serię wartości".

W opisie Sołowiowa małe grup… Więcej
Quas Primas
Pewnie "pan konsultant" jest gejem...
Jeszcze nigdy w historii satanizm nie był tak intensywnie i masowo propagowany, i nigdy chrześcijaństwo nie przeżywało tak wielkiego kryzysu. Wszystko to chyba nie przypadkowo dzieje się w jednym czasie...
Aby satanizm został zaakceptowany, niezbędne jest całkowite zdewaluowanie wszystkich podstawowych wartości, które wskazywały nam drogę ku dobru i czyniły nas silnymi wewnętrznie.

Trzeba więc zniechęcić nas do naszej wiary i naszych dotychczasowych religii, zrazić do czynienia dobra jako naiwnego, niepraktycznego postępowania i wpoić w nas cyniczny model życia, w którym bliskie i szczere relacje… Więcej
Systematyczna deprawacja dostojników kościelnych i medialne nagłaśnianie (skądinąd zasłużonych) afer w Kościele Katolickim, coraz silniejszy - międzynarodowy nacisk na oddzielanie wiary i religii od życia publicznego, nawet banalne zniesienie imienia Chrystusa z angielskojęzycznych kartek świątecznych (w miejsce Merry Christmas drukuje się teraz Merry Xmas), propagowanie przemocy w grach i … Więcej
Rafał_Ovile
VRS Moda na Jezuitów... oby na scenie nie było za dużo ekstrawagancji... jak u samej góry.
SWÓJ SWOJEGO ZAWSZE BĘDZIE BRONIŁ - PO OWOCACH ICH POZNACIE..
Quas Primas
Akt Wiary NIE JEST ani uczuciem ani emocjami, bo te mają..... zwierzęta! (...) Więc to, co mamy wspólnego ze zwierzętami NIE MOŻE odgrywać roli w akcie Wiary."
(ks. Grzegorz Śniadoch)
Homoseksualizm to opętanie

Agnieszka Stelmach 2013-11-25 pch24

Dzieło św. Piotra Damianiego pt. „Liber Gomorrhianus”(w wyd. pol.: „Mury Sodomy. Księga Gomory i walka z sodomią wśród kleru”) to traktat, który zawiera niezwykle cenne wskazówki mówiące o tym, dlaczego nie należy milczeć w sprawie problemu homoseksualizmu wśród duchownych. Warto przypomnieć, że Św. Damiani otrzymał pełne … Więcej
Św. Damiani zapytywał, jakich owoców można się spodziewać po ludziach zaślepionych, którzy stracili swoje „wewnętrzne oczy i nie widzą powagi tego, co zrobili”.

Są oni tak zaślepieni, że nie widzą ohydy grzechu sodomii i wyjątkowej jego złośliwości.
Św. Damiani daje grzesznikom nadzieję i zachęca by szukali miłosierdzia Bożego poprzez radykalne zerwanie z grzechem i szczerą pokutę.

Wezwał wszystkich tych, którzy walczą z pożądliwością, aby starali się ją zdusić od razu, gdy tylko się pojawi.
Św. Damiani dodaje, że kiedy mężczyzna wymusza grzech na innym, to nie jest to tylko „naturalny odruch ciała”, ale „diaboliczny impuls”.

Jego zdaniem homoseksualiści są opętani.
Święty prosząc o interwencję papieża św. Leona IX zauważył, że grzech sodomii szerzył się nawet wśród wyższych duchownych.

Ten grzech przeciw naturze skrada się jak rak, a nawet dotyka osoby konsekrowane.

Czasami szaleje jak krwiożercze zwierzę pośród owczarni Chrystusa z taką dziką zuchwałością, że wydaje się iż o wiele zdrowsze dla wielu byłoby znaleźć się pod jarzmem świeckiego wojska niż …
Więcej
Prawdą jest, że lepiej by było dla niego, gdyby kamień młyński zawisł na szyi jego, a jego wrzucono do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych maluczkich” pisał św. Piotr Damiani.

Zło należy zniszczyć w zarodku
Święty pisał:

Niektórzy mogą powoływać się na bezpośrednią konieczność i twierdzić, że nie ma wystarczającej liczby osób potrzebnych do pełnienia świętych funkcji w Kościele.

Odpowiadam im, że zatrzymywanie takich pasterzy będzie prowadzić do nędzy całego ludu.

Ich palące żądze doprowadzą do ruiny lud Boży.

I chociaż niektórym mogą wydawać się przydatni do głoszenia nauki Kościoła, to …
Więcej
.
Homoseksualizm
to opętanie


Św. Damiani twierdził, że zdeprawowani zakonnicy powinni być natychmiast pozbawiani funkcji i wydalani z Kościoła.

Zbijał argumenty samych duchownych, którzy twierdzili, że w obliczu zbyt małej liczby zakonników, powinno się pozostawić występnych braci w służbie Bożej.
Grzech sodomski czyli nieczystość przeciw przyrodzeniu

Grzech sodomski czyli nieczystość przeciw przyrodzeniu

Apostoł Paweł św. upomina, żeby pomiędzy chrześcijanami o jakim bądź grzechu nieczystości ani mowy nie było; cóż dopiero o tym grzechu sodomskim, wołającym o pomstę do Nieba! A jednak niepodobna milczeć zupełnie; trzeba z tego miejsca św. mówić o nim, bo kto to wie, azali i tutaj nie … Więcej
"Rzekł tedy Pan: Krzyk Sodomy i Gomorry rozmnożył się, i grzech ich zbytnio ociężał" (Gen. 18, 20).

Jak straszna kara Boska spadła na te miasta, opowiada Pismo święte:

"Tedy Pan dżdżył na Sodomę i Gomorrchę siarką i ogniem od Pana z nieba. I wywrócił miasta te, i wszystką wokół krainę, wszystkie obywatele miast i wszystko, co się zieleni na ziemi" (Gen. 19, 24-
25)
Grzech sodomski czyli nieczystość przeciw przyrodzeniu

Grzech ten dzieje się wtenczas, gdy się czyni jakie bądź grzechy cielesne z osobami tej samej płci; albo też i z osobami drugiej płci, lecz w sposób przeciwny naturze, przyrodzeniu, w taki, w jaki nawet bydlęta nie czynią.

Grzech sodomski czyli nieczystość przeciw przyrodzeniu
Św. [Jan] Chryzostom zadaje sobie pytanie:

"Czemuż to i teraz nie pożera ogień z nieba miast i okolic? Czemuż ziemi tym grzechem sodomskim zmazanej nie karze Bóg deszczem siarki?".

I odpowiada:


"Dlatego, że winowajców czeka ogień nierównie sroższy i czeka kara nierównie cięższa w wieczności". (1)
(...)
Przy wykładzie szóstego Przykazania Bożego słyszeliście już, że każdy grzech cielesny jest obrzydliwością w oczach Boskich, albowiem grzech ten niweczy obraz Boski w człowieku, sromoci ciało Jezusowe, którego my członkami jesteśmy, i psuje mieszkanie w nas, kościół Ducha Świętego.

Daleko obrzydliwszym zaś jest grzech sodomski, albowiem ludzie tacy nie zachowują nawet przyrodzonego porządku; bo … Więcej
ZBM
I znowu szaleje jakiś jezuita Martin. Uważa on, że niektórzy święci w niebie mogą być gejami. A Jezus powiedział o duszach w niebie, że "ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić". (Łk 20,36)
Rafał_Ovile
VRS W Krakowie też cytowali Rahnera. Teraz Rahner ma królować?
VRS
Ależ to są specjaliści od zarządzania percepcją i odczytywania na nowo. Weźmy wczorajsze wypowiedzi biskupów nt. święta Bożego Ciała:
abp Skworc: "Procesja Bożego Ciała to nie widowisko, nie manifestacja, a ręka kościoła z chlebem na dłoni, wyciągnięta do wszystkich. Zaproszenie skierowane do każdego człowieka, również do migrantów i uchodźców"
abp Budzik zacytował K. Rahnera SJ: "Procesji Bożego… Więcej
Rafał_Ovile
I "dziwić" się wspieraniu sodomy przez polityków zachodnich skoro sami duchowni to robią:
"Jezuita należy do zwolenników LGBT w Kościele, z czym często obnosi się w mediach społecznościowych i w innych. Martin uważa, że niektórzy święci w niebie mogą być gejami."
m.rekinek
Następny poprawiacz Pana Boga. Katechizm dla niego przestarzały , biblia pewnie tym bardziej. Myślę , że nadawałby się w sam raz na doradcę Franciszka ...