Język
Wyświetlenia
870
D a n i e l 3

Ks. abp A. Dzięga: Trzeba nam przy Chrystusie stanąć jednoznacznie

Trzeba nam o Chrystusie powiedzieć wprost, o Niego zawalczyć, o Chrystusie przekonać. Trwać dla Niego na Jego drodze, a to jest często droga krzyża – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach ks. abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko – kamieński przewodniczył Mszy św. w drugą rocznicę przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W homilii duchowny zaznaczył, że należy zadać sobie pytanie na ile, każdy z nas, przyjmuje Chrystusa jako Syna Bożego, mesjasza i zbawiciela.

A więc jako Pana, jako Chrystusa namaszczonego, Władcę, Księcia pokoju, Dawcę prawa. Tego, który ma zgromadzić cały świat i złożyć u stóp Ojca, gdy już wszystko zgromadzi, wszystko złoży u stóp Ojca. I nastąpi jedno wielkie i powszechne Królestwo. Przecież ja w to wierzę, dlatego gdy dotykami tajemnicy Chrystusa Króla, Króla królujących i Pana panujących, to przede wszystkim pytamy o naszą własną wiarę, o naszą własną pewność i o to jak się ta tajemnica już wpisuje w nasze osobiste życie – akcentował metropolita szczecińsko – kamieński.

Ks. abp Andrzej Dzięga wskazał, że przykładem tego w jaki sposób należy przyjąć Chrystusa mogą być dla nas Matka Boża, św. Józef, Jan Chrzciciel czy Piotr Apostoł.

Metropolita szczecińsko – kamieński wskazywał, też na potrzebę jednoznacznego stanięcia przy Chrystusie.

Każde pokolenie, które było wierne Chrystusowi, było pokoleniem mocnym duchowo, mocnym kulturowo, politycznie i gospodarczo. Każde pokolenie, które odchodziło od Chrystusa, mówiąc „Daj spokój Panie, my sobie poradzimy sami” – słabło. Słabło również kulturowo, politycznie i gospodarczo. Trzeba nam przy Chrystusie stanąć jednoznacznie. O Chrystusie powiedzieć wprost, o Niego zawalczyć, o Chrystusie przekonać i dla Niego trwać na Jego drodze, a to jest często droga krzyża – podkreślał ksiądz arcybiskup.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19. listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Uczestniczył w nim m.in. prezydent Andrzej Duda.

Obchody zgromadziły wówczas blisko 100 tys. wiernych i były zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

www.radiomaryja.pl/…/ks-abp-a-dziega…
predex
Dlatego nie chce mu dać korony polskiej ,kolejny faryzej do potegi.
Matricaria
Nie słychać by nasi biskupi podjęli refleksję nad słowami Franciszka by nie dopuszczać do sakramentu małżeństwa par które nie mają wiary bo godzi to w ważność sakramentu.O to jednak nikogo głowa nie boli,nie ważne? znudziło się? No to zapraszamy do naszych sądów,pomożemy.

Ojciec Święty podkreślił, że małżeństwo nie jest jedynie wydarzeniem społecznym, ale sakramentem, który wymaga odpowiednie… Więcej
Matricaria
W moim najbliższym sąsiedztwie mieszka 10 młodych rodzin,prawie wszystkie bez ślubu, mimo że mają dzieci do kościoła nie chodzą.Ten system już stał się normą u młodzieży która przeszła szlak bojowy katechezy szkolnej zakończonej uroczystym pożegnaniem w obecności biskupa,czego bo jeszcze od nich chcieć,teraz chcą pożyć tak jak im najdogodniej.
Uważam tę sytuację za efekt handlu sakramentami,skoro… Więcej