Język
Wyświetlenia
2 tys.
frondziak 2 4

Tajemniczy eliksir spod ziemi, czyli... sok z ziemniaka

fot. via pixabay

Sok z surowych ziemniaków posiada niezastąpione właściwości lecznicze. Już ½ szklanki soku wypijane systematycznie przez kilka dni leczy stany zapalne śluzówki żołądka. Do soku z surowych ziemniaków można dodać trochę miodu, soku z marchwi lub cytryny.

- Wrzodowcy cierpiący na owrzodzenie żołądka i dwunastnicy powinni kurację stosować dłużej i w zwiększonych porcjach od 2 do 3 szklanek dziennie przez jeden miesiąc.

- Sok z surowych ziemniaków ma właściwości przeciwzapalne. Można, więc nim płukać jamę ustną i gardło.

Cierpiącym na kamicę nerkową na pierwszym miejscu zaleca się pić wywar z obierzyn ziemniaka. Ma on zdolność kruszenia i rozpuszczania kamieni nerkowych zwłaszcza kamienie, które składają się z szczawianu wapnia nierozpuszczalnego wodzie. ( Wiadomo, że woda kartoflana rozpuszcza osad wapienny np. w czajniku).

W zależności od potrzeb pije się go w ilości od 2 – 3 szklanek dziennie. Kuracja trwa 3 tygodnie. Potem zrobić przerwę i powtórzyć.Ziemniaki należy najpierw starannie wymyć, grubo obrać. Obierki ugotować do miękkości. Odwar zlać i wypić w 3 – 4 porcjach w ciągu dnia przed jedzeniem. Jednorazowa porcja to np. 1 szklanka. ( Nie podgrzewać!).W trakcie kuracji ograniczyć jedzenie mięsa.

Zapalenie nerek z podwyższoną ilością mocznika i kreatyniny, leczy kilkudniowa dieta ziemniaczana. Po 5 – dniowej diecie kartoflanej, polegającej na jedzeniu np. piure, zupy kartoflanej, ziemniaków pieczonych, klusek śląskich czy placków kartoflanych - obniżają się wartości mocznika i kreatyniny. Chory czuje się lepiej.( Pić dużo wody mineralnej niegazowanej).

Stany zapalne śluzówki żołądka, wrzody żołądka i dwunastnicy, zgaga

Do kuracji najlepiej użyć ziemniaki z uprawy ekologicznej. Zetrzeć na tarce i wycisnąć sok. Pić codziennie ½ szklanki dziennie do ustąpienia objawów w przypadku stanów zapalnych i zgagi. W przypadku wrzodów nawet dwie szklanki dziennie rozłożone na porcje. W zależności od stopnia zaawansowania choroby kuracja może trwać od kilku dni do miesiąca.

Sok z surowych ziemniaków to również doskonała kuracja odchudzająca

Przepis na sok z ziemniaków

Ważne, ziemniaki gotuje się natychmiast po obraniu, a po ugotowaniu podaje. W ten sposób zatrzymujemy w nich największą ilość witamin i minerałów, które łatwo się rozpuszczają w wodzie i tym samym wypłukują.

Składniki

2 duże surowe ziemniaki,

1 duża łyżka miodu rzepakowego

Sposób przygotowania

Ziemniaki oczyszczone i obrane ze skórki kroimy w kostkę i umieszczamy w sokowirówce. Powinniśmy uzyskać około ½ szklanki soku który możemy dla polepszenia walorów smakowych wzbogacić o miód.

mod

www.fronda.pl/a/tajemniczy-elik…

Napisz komentarz …
ELZBIETA SPITALNIAK
Na 100% SKUTECZNY.Osobiscie wielokrotnie przetestowalam.Po drugiej dawce jest poprawa.Zbliza sie jesien wiec wrzodowcy maja pomoc bez ubocznych dzialan.A PP @frondziak DZIEKI ZA PRZYPOMNIENIE.