Clicks1.5K
pl.news
52

Włoski burmistrz kupuje 385 krzyży do szkół w mieście

Alan Fabbri, burmistrz Ferrary we Włoszech, członek partii LEga Matteo Salviniego, zamówił na początku roku szkolnego 385 krzyży.

Całkowity koszt za "podstawowy model" z drewnianym krzyżem i metalową postacią wyniósł 1703 Euro.

Fabbri, który nie praktykuje Wiary, powiedział lokalnej gazecie: "wierzymy, że krucyfiks to nie tylko symbol religijny, ale także symbol historycznej i kulturowej tożsamości, pokoju i miłości, otwarcia na wszystkich i związku z naszymi chrześcijańskimi korzeniami oraz poszanowania dla tradycji".

Od 1945 do wyboru Fabbriego w czerwcu 2019 Ferrara była silnie komunistyczna. Dziś ostatni komuniści i ci, którzy nienawidzą kościoła, zebrali się w domu arcybiskupa.

Grafika: Alan Fabbri, facebook, #newsXsiecgugbv
wacula
Salviniego, zamówił na początku roku szkolnego 385 krzyży.OTO wzór wiary dla bidnych szkół .A gdzie dzieło o.Rydzyka dla ubogich bo dla bogatych już znamy
wacula
Per Crucem ad Lucem

-Papież Franciszek zachęcał kapłanów do refleksji nad tym, czy chcą być salonowymi w bogactwie księżmi , który żyją spokojnie i wygodnie w luksusie tego królestwa na ziemi, czy też misjonarzami wypełniający ŚLUBY ZAKONNE, gotowymi poświęcać się dla wiernych i dla Boga. Przestrzegał przed przyzwyczajaniem się do dobrobytu pychy z ambicjami.
wacula
Per Crucem ad Lucem--
A czy nie wiedziałeś o tym że są śluby cywilne i zakonne przed Chrystusem KK .Rozumiem, że KK strzeże sakramentów przed ich komercjalizacją dla zysków i polityki a ponadto ma surowo egzekwować TOooo itd . Polecam czytać żywoty św. dla życia w świętości w UBÓSTWIE i łaski, sprawiedliwości, GDZIE SIĘ PODZIAŁY !A TY bronisz i usprawiedliwiasz zło -PO CO ???????
One more comment from wacula
wacula
Per Crucem ad Lucem
--Piszesz -[O jakich to ślubach cywilnych piszesz itd ]--Więc ja piszę o ślubie cywilnym w Urzędzie Stanu Cywilnego i o ślubie kościelnym w kościele katolickim .Gdzie składasz ŚLUBOWANIE .Piszesz -[Toś mocno sfiksował bracie itd]-- Czyż by JA CHCĘ aby kapłan Chrystusa był jak apostoł pełen wiary a , która jest przylgnięciem do Chrystusa jako jedynego Pana i jedynej naszej …More
Per Crucem ad Lucem
--Piszesz -[O jakich to ślubach cywilnych piszesz itd ]--Więc ja piszę o ślubie cywilnym w Urzędzie Stanu Cywilnego i o ślubie kościelnym w kościele katolickim .Gdzie składasz ŚLUBOWANIE .Piszesz -[Toś mocno sfiksował bracie itd]-- Czyż by JA CHCĘ aby kapłan Chrystusa był jak apostoł pełen wiary a , która jest przylgnięciem do Chrystusa jako jedynego Pana i jedynej naszej miłości, Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" (Mt 6, 24). Tak jak brzuchoduchowny o. rYDZYK żyjący w luksusie gdzie obłąkany Szyszko który dawał kolejne mil.zł. ogłasza rydzyka ojcem narodu jak Ty jest to ŻENADA i KPINA z KK .A ksiądz powinien być biedny i wierny Chrystusowi i ludowi wiernych taka jest PRAWDA .Brakuje modlitwy i troski o drugiego człowieka, który jest w potrzebie. Za dużo jest natomiast dobrobytu, skupienia na sobie i realizacji siebie. Tymczasem papież stawia księżom konkretne wymagania. Demaskuje ich egoizm, hedonizm i pazerność, niestety także chciwość na pieniądze, przed którą bardzo często przestrzega. Dlatego niektórym księżom się to nie podoba. Urządzili sobie wygodne życie, a tu nagle papież ich obnaża i krytykuje. Na szczęście są też inni księża.
chrystusowiec and one more user like this.
chrystusowiec likes this.
PiotrM likes this.
Brawo Fabbri,brawo Salvini.