Język
Wyświetlenia
363
ŚW.FILOMENA 1

Rachunek sumienia internauty

„O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym” (Ef 5, 3).

Na czasy zamętu powszechnego
daje nam Pan Bóg narzędzie wyborne:
internet – tylko do dobrego wykorzystania.

Na czasy zamętu powszechnego daje nam Pan Bóg narzędzie wyborne – internet. Dzięki niemu niezmutowana, nieodkształcona PRAWDA Objawienia Bożego, którego źródłami są Pismo Święte i Tradycja, może docierać do wielu dusz na całym świecie i prowadzić je prostą drogą do Nieba.

Katolik zwraca uwagę na to, co publikuje i na to, co pozwala publikować innym, zwłaszcza w ramach komentarzy na swoich profilach, blogach, portalach.

Wykluczone są: fałszywe nauki, herezje, wszelkie odkształcenia katolickiej wiary, kłamstwa, oszczerstwa, wulgaryzmy, wszelkie materiały – werbalne i wizualne – nie licujące z wymogami cnoty czystości, i wszelkie inne niestosowności, „cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką” – quid aliud sanae doctrinae adversatur (zob. 1 Tm 1, 10).

Jeżeli opublikowaliśmy cokolwiek – z dziedziny wspomnianych i podobnych im niestosowności, czy też pozwoliliśmy innym, aby naszych profilach, blogach, portalach, inni takoweż niestosowności publikowali – usuwajmy je wszystkie niezwłocznie, quam primum!

Jeżeli trzeba przestrzec przez złem, grzechem, niestosownością, katolik czyni to rzeczowo i oględnie, i unika dosłowności gorszącej – werbalnej i wizualnej.
Na każdego z nas przyjdzie śmierć. Do śmierci internauta przygotowuje się między innymi przez codzienny wieczorny rachunek sumienia. W rachunku sumienia stawia sobie pytanie – codziennie:
Po mojej śmierci co zostanie po mnie w internecie?

za: sacerdoshyacinthus.com/…/rachunek-sumien…