Clicks47
tr.news

Piskopos Schneider: Bekâreti Ortadan Kaldırmak İçin "Hile" Yapıyorlar

Piskopos Athanasius Schneider yazılı olarak yaptığı açıklamada (16 Temmuz), dramatik olarak, bekâr rahiplerin eksikliğinden kaynaklandığı iddia edilen bir "ökaristi kıtlığını" uyandırmanın, rahip bekaretini ortadan kaldırmak için yapılan bir "hileden" başka bir şey olmadığını dile getirdi.

İman etmenin, dua etmenin veya emirlere uymanın aksine, kurtuluş için Kutsal Komünü almaya gerek olmadığını açıkladı. Bir örnek: Birçok çöl pederi, Komünyon olmadan yıllarca yaşadı ve yine de Mesih ile birleşti.

Sovyetler Birliği’nde Almanlar arasında büyüyen Schneider, rahiplerin çok nadiren gelebildiği bir yerde yaşadığından çok nadiren kutsal kabuller alabildi.

Ayrıca, iki yüz yıldan fazla bir süredir papaz olmadan ya da Roma ile teması edemeden hayatta kalmayı başaran Japon Katoliklere de işaret ediyor. Onlar için bekâret, Kilise'lerinin ayırt edici işareti oldu.

Protestan vaizleri 19. yüzyılda Japonya'ya ulaştığında, evlendikleri için reddedildiler. Katolik rahipler gittiklerinde, ilk önce evli olup olmadıkları soruldu.

Sadece reddettiklerinde gerçek Kilisenin rahipleri olarak kabul edildiler.

Resim: Athanasius Schneider, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsTdsegojnbn