Język
Wyświetlenia
2 tys.
m.rekinek 13 3

Nie szczepisz dzieci? Możesz je stracić! Pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich

Odmowa uczestniczenia w państwowym procederze masowego szczepienia dzieci może skończyć się dla rodziców poważnymi konsekwencjami prawnymi, a nawet rozbiciem rodziny przez aparat państwa. Dziennik „Rzeczpospolita” informuje, że pojawiły się pierwsze w Polsce wnioski o ograniczenie praw obywatelskich dla rodziców mających inne zdanie niż reżim.

Oprócz dotychczasowych kar finansowych za nieszczepienie dzieci, rodzicom próbuje ograniczać się władzę rodzicielską. W najlepszym wypadku oznacza to nadzór kuratora, w najgorszym, odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej.

Nowoczesne państwo nadopiekuńcze rości sobie prawo do decydowania o każdym aspekcie życia człowieka już od maleńkości, a dzieci osób opornych wobec systemu, reżim wychowa sobie sam. Polityka prorodzinna XXI wieku bardziej niż z wiekiem XXI kojarzy się jednak z rokiem 1984 i twórczością George’a Orwella.

Sprawa o odmowę szczepienia odbędzie się w Inowrocławiu 14 czerwca. Rodzice 3,5-miesięcznej Wandy nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie.

Rodziłam chora, moja starsza córka miała w tym czasie zapalenie oskrzeli i obawiałam się, że Wandzia też może mieć problemy ze zdrowiem. A wtedy szczepienie może zaszkodzić – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” matka dziewczynki. Jej starsze dziecko po jednej dawce szczepionki miało ataki gorączki, problemy z oddychaniem i utraciło przytomność. Szczepienia starszej z sióstr odroczył neurolog.

Sprawę niezaszczepienia młodszej córki zgłosił do sądu dyrektor przychodni Esculap w Gniewkowie, Tadeusz Dereziński. Pisał o narażeniu dziecka na utratę zdrowia, a nawet życia. Jego zdaniem to sąd powinien zdecydować, czy działania rodziców są dobre czy złe dla dziecka. Sąd wszczął postępowanie.

Proces w Inowrocławiu to nie jedyny taki przypadek w Polsce. Sąd analizował podobne sprawy w Pile (trzy zawiadomienia, jedno postępowanie) i w ramach przeprowadzonego postępowania orzekł, że odmowa szczepień nie jest powodem do ograniczenia władzy rodzicielskiej.

Jednak, jak donosi „Rzeczpospolita”, w zachodniej Polsce doszło nawet do interwencji policji – służby na zlecenie przychodni nakazały rodzicom stawić się w punkcie szczepień. Z kolei na antyszczepionkowych forach rodzice informują o otrzymywanych z sądu już dwa dni po urodzeniu dziecka pism z powodu niepoddania dziecka szczepieniu w pierwszej dobie życia.

Próby ograniczenia władzy rodzicielskiej już wcześniej się zdarzały, ale ostatnio jest ich więcej – mówi „Rzeczpospolitej” Justyna Socha z antyszczepionkowego ruchu STOP NOP.

Źródło: rp.pl

MWł

Read more: www.pch24.pl/nie-szczepisz-d…

Napisz komentarz …
kovanecky
Szczepienie w pierwszej dobie wprowadzono w Polsce od 1996 roku.... tzn. nie wariaci a mordercy w akcji... rodzice muszą mieć broń w takim razie... i rozgrzeszenie dane z góry !... rozumiem że rodzice muszą jeszcze chronić inne swoje małe dzieci ale DZIADKOWIE ... czyścić stare kałachy, będzie wam odpuszczone w niebie, bo w obronie koniecznej można dać w łeb wrogowi!
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
NARÓD, KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI - JAN PAWEŁ II

www.google.pl/search
... Więcej
m.rekinek wspomniał ten post w Szczepionki powodują autyzm, padaczkę, choroby psychiczne, itd..
22Cecylia
To nie p. Duda. Szczepienie w pierwszej dobie wprowadzono w Polsce od 1996 roku.
kovanecky
wariaci w akcji... szczepienie w pierwszej dobie po porodzie.... panie Duda coś pan narobił !
m.rekinek lubi to. 
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
NARÓD, KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI - JAN PAWEŁ II

www.google.pl/search
... Więcej
Piotr2000
W polowie sierpnia 2015 Andrzej Duda, pelniac obowiazki prezydenta, podpisal swoja pierwsza ustawe.
Byla nia: "O przymusie szczepien i karalnosci w razie odmowy".
Bylo to oddanie narodu polskiego, tubylczego w rece koncernow farmaceutycznych przy szczegolnym zaangazowaniu organow przymusu panstwowego /sady, policja/.
Mamy zatem to, na co przyzwolilismy - rzady rezimowe, totalitarne.

JEZUS i … Więcej
m.rekinek lubi to. 
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
m.rekinek
Artykuł 6 – Powszechnej Deklaracji w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO
1.„Jakakolwiek interwencja profilaktyczna, diagnostyczna i terapeutyczna może być podjęta wyłącznie po uzyskaniu uprzedniej, dobrowolnej i świadomej zgody osoby, której ma dotyczyć, udzielonej w oparciu o dostateczne informacje. W odpowiednich przypadkach zgoda powinna być wyraźna i może być wycofana przez zainteresowan… Więcej
22Cecylia lubi to. 
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
22Cecylia
Nagranie to pochodzi z grudnia 2016 roku. Czy cokolwiek z tymi inf. rząd zrobił?
www.youtube.com/watch
predex
Stwórzmy petycję do ministra sprawiedliwości i zdrowia o zniesienie obowiązku szczepień.

Ten obowiązek łamie w kilkui punktach konstytucję Polski.
Quas Primas lubi to. 
22Cecylia
Hipokryzja rządzących „katolików" z PISu w naszym biednym kraju przerasta wszelkie wyobrażalne granice, bo np. obowiązku szczepień nie ma w wielu państwach UE i jakoś tutaj nie można z dobrego przykładu skorzystać?!!!
Quas Primas lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
m.rekinek
Jola
Nie mieści się to w głowie ! Zapewniam Państwa że jak dojdzie do problemów po szczepieniu tak jak u nas , padaczka, encefalopatia, dziecko bez kontaktu przez kilka dni. Zapewniam zostaniecie sami, każda wizyta za wasze pieniądze, problem wtedy będzie tylko wasz i waszego dziecka. Kiedy to się skończy? Dlaczego nasze dzieci są królikami doświadczalnymi dla firm farmaceutycznych?
Stefan
Co za … Więcej
Rafał_Ovile lubi to. 
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to.