Język
Wyświetlenia
1,9 tys.
pl.news 4

Biskup ukarany za podpisanie deklaracji kazachskiej?

W ubiegłym tygodniu biskup pomocniczy Chur, Marian Eleganti, były zakonnik z opactwa benedyktynów, zrezygnował z odpowiedzialności za młodzież w szwajcarskim episkopacie, twierdząc, że nie otrzymał wsparcia od innych biskupów. Eleganti stał się szerzej znany po tym, jak w lutym podpisał sprzeciwiającą się Amoris Laetitia deklarację z Kazachstanu.

Tło rezygnacji: biskupi zdecydowali za zgodą Elegantiego, by wysłać w październiku biskupa pomocniczego z Fribourga, Alaina de Raemiego, byłego kapelana Gwardii Szwajcarskiej na "Synod Młodych".

Eleganti spodziewał się nominacji rezerwowej, ale zamiast tego biskupi zdecydowali się na ultraliberalnego opata Urbana Federera z Einsiedeln, członka konferencji episkopatu. Eleganti uznał to za wotum nieufności i zrezygnował.

Grafika: Marian Eleganti, © Liebermary, Wikicommons, CC BY-SA, #newsDasrujcdey
Napisz komentarz
predex
Żywot świętego Aleksandra,
biskupa i Męczennika

(Żył około roku Pańskiego 300)

Gdy w Komanie, w Azji Mniejszej, miano przystąpić do obioru nowego biskupa, udano się z prośbą do świętego Grzegorza cudotwórcy, biskupa w Nowej Cezarei, aby naznaczył odpowiedniego męża. Święty Grzegorz przybył osobiście do Komany, ale uczuł się niemile dotknięty, gdy usłyszał, że chcą mieć biskupem człowieka … Więcej
Napisz komentarz
A odkąd to biskup ma słuchać bardziej ludzi niż Boga? Odkąd to wotum zaufania ludzi ma być ważniejsze od Bożego powołania? Czyż nie powinien nastawać w porę i nie w porę?
Napisz komentarz