Język
Wyświetlenia
516
ŚW.FILOMENA

W katedrze we Florencji zabrzmiały muzułmańskie pieśni

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz nowej światowej religii "POKOJU" i NWO

Włoski Kościół stawia na dialog z muzułmanami widząc w tym metodę na ich asymilację w zachodniej kulturze. Już od kilku lat organizowane są we włoskich świątyniach ekumeniczne spotkania z żydami i muzułmanami.

Włoski dziennik „Il Giornale” poinformował, że tego typu międzywyznaniowy wieczór odbył się w ubiegły czwartek w katedrze we Florencji. Przebiegał pod hasłem „Koran jest sprawiedliwy”. Na cześć świętej księgi islamu śpiewano muzułmańskie pieśni, rozlegające się pod sklepieniem największej kopuły we Włoszech. „Islam wszedł do katedry we Florencji. Wczoraj wieczorem, po raz pierwszy od 720 lat w historii, śpiewy islamskie rozlegały się w nawach Santa Maria del Fiore . Wersetom Koranu towarzyszyły śpiewy chrześcijańskie i żydowskie” - pisał Il Giornale.

Koncert odbył się w ramach festiwalu „O Flos Colende” promowanego przez stowarzyszenie "Czyn w Katedrze", którego celem było jednoczenie trzech religii "Księgi" poprzez melodie muzułmańskie, chrześcijańskie i żydowskie. Była to kontynuacja ubiegłorocznej imprezy z bazyliki Świętej Marii w Mediolanie, w której odbyły się spotkania tytułowane: „Trzy Razy, Jeden Bóg”. Ich pomysł powstał po zamachu w Paryżu na redakcję Charlie Hebdo.

Przeciw obłudnym międzyreligijnym śpiewom we florenckiej katedrze manifestowali nie tylko katolicy, ale również osoby niewierzące, zdające sobie sprawę z inwazji walczącego islamu i zagrożenia jakie stanowi on dla Europy.

www.pch24.pl/tak-przemija-po…

________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ: Watykan: spotkanie Franciszka ze Światowym Kongresem Żydów
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Obrady Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem pod nowym kierownictwem.